Górnik ma wzmocnić trzech nowch piłkarzy ()

Trzech piłkarzy ma zimą wzmocnić zabrzan. W tej grupie ma być zawodnik z Czarnego Lądu. W najbliższych dniach w Górniku powinien być spory ruch. Na razie piłkarze i trenerzy przebywają na zasłużonych urlopach, nie znaczy to jednak, że nic się nie dzieje. Klub pracuje nad transferami. Będzie ruch zarówno w jednym, jak i w drugim kierunku. Pojawią się nowi zawodnicy, ale część opuści „górników”. Mówi o tym prezes klubu z Zabrza Dariusz Czernik. 
Na pytanie czy przede wszystkim uda się utrzymać skład z pierwszej części rozgrywek, z Przemysławem Wiśniewskim czy Jesusem Jimenezem na czele, prezes górniczego klubu odpowiada. – Myślę, że tak. Chcemy zresztą żeby drużyna wiosną była jeszcze lepsza jakościowo, co nie znaczy, że nikt nie odejdzie. Nasze założenie jest takie, że w ramach założonego budżetu płacowego, który jest niższy niż w tamtym sezonie, mieć lepszą jakość. Być może odejdzie sześciu-siedmiu zawodników, choć odejdzie to może za mocno powiedziane. Planujemy bowiem sporo wypożyczeni naszej zdolnej młodzieży. Zdajemy sobie sprawę, że ci chłopcy muszą grać, a nie grają za często. Są na nich chętni i chcemy, żeby najbliższe pół roku spędzili w innych klubach na wypożyczeniu, tutaj mówimy o trzech-czterech zawodnikach. Kolejnych trzech miałoby nas opuścić. W miejsce tej siódemki, która zimą od nas odejdzie czy to na zasadzie wypożyczenia czy odejścia, to chcielibyśmy sprowadzić na pewno dwóch, a prawdopodobnie trzech piłkarzy, z których dwójka jest absolutnie taka, że są to zawodnicy do gry w wyjściowej jedenastce. Mają z nami spędzić okres przygotowawczy czyli od razu wejść do treningu i grania – tłumaczy prezes Czernik.
O kogo chodzi? O szczegółach działacze z Zabrza wolą na razie nie mówić. W tej wąskiej grupie zawodników, którzy mieliby wzmocnić piąty obecnie zespół w ekstraklasie ma być – najprawdopodobniej – zawodnik z Afryki.
Dołączyłby tym samym do Alasana Manneha. Reprezentant Gambii od 1,5 roku jest już w Zabrzu, a ostatnie pół roku miał rewelacyjne, należąc do najlepszych pomocników na ekstraklasowych boiskach. W Górniku pamięta się też jeszcze wcześniejsze występy Prejuce Nakoulmy. Popularny „Prezes” stanowił o ofensywnej sile zabrzan w latach 2011-14, strzelając w tym czasie 24 bramki.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]