Górnik zainteresowany Japończykiem ()

Nowym napastnikiem Górnika ma zostać 21-letni Taichi Hara z FC Tokyo. Początek przygotowań zabrzan do drugiej rundy rozgrywek zdominowała, podana przez japońskie media wiadomość, o możliwym transferze młodzieżowego reprezentanta tego kraju Taichi Hara do Górnika.
"Brany pod uwagę przy okazji występu w igrzyska olimpijskich w Tokio piłkarz, otrzymał oficjalną ofertę od Górnika Zabrze. Według osób zaznajomionych ze sprawą, trwają negocjacje dotyczące jego przejścia do Polski. W grę wchodzi kwota 500 tysięcy euro, tj. 63 milionów jenów. FC Tokyo dokłada jednak wszelkich starań, żeby zatrzymać u siebie przyszłego kandydata na asa, który w poprzednim sezonie został królem strzelców w J3. Piłkarz jest jednak zdeterminowany, żeby spróbować sił w zagranicznym klubie, a na jego wyobraźnię działa fakt, że mógłby grać w kraju, skąd pochodzi jego idol Lewandowski" - pisze portal „Sponichi Annex”.
Tuż przed świętami Bożego Narodzenia prezes górniczego klubu Dariusz Czernik zdradził, że zimą „górnicy” mają się wzmocnić. Do drużyny prowadzonej przez Marcina Brosza ma dojść dwóch-trzech piłkarzy.
– Mówimy tutaj o zawodnikach zagranicznych. To piłkarze, na których Górnika stać, ich ściągnięcie nie nadwyręży budżetu, a jednocześnie – jak wszystko się uda i trafią do nas – to podniosą sportowy poziom. Mamy nadzieję i wierzymy, że będą takimi zawodnikami, na których w lidze można będzie popatrzeć, a przede wszystkim pomogą nam – mówił prezes Czernik.
Hara grał już w Polsce. 21-letni napastnik ma na swoim koncie występy w młodzieżowej reprezentacji swojego kraju na mistrzostwach świata do lat 20 dwa lata temu. Nie był jednak podstawowym zawodnikiem zespołu. Zagrał w końcówkach grupowych meczów z Meksykiem (3:0) w Gdyni, z Włochami (0:0) w Bydgoszczy i w 1/16 z późniejszym wicemistrzem świata Koreą Południową (0:1) w Lublinie.
W 2019 roku był najlepszym strzelcem rozgrywek na trzecim froncie w Japonii. W ogóle w rezerwach FC Tokyo w 71 grach nastrzelał 28 bramek i zaliczył pięć asyst. Na swoim koncie ma też 38 ligowych i pucharowych występów w pierwszym zespole. Dla FC Tokyo, zdobywcy pucharu kraju z 2020 r., strzelił w sumie trzy gole. Jest jedną z nadziei japońskiej piłki, gdzie ma przydomek... Lewandowski!

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]