Ruszyły przygotowania do budowy nowego boiska treningowego ()

We wtorek ruszyły prace przygotowawcze pod budowę nowego boiska treningowego dla zespołu Górnika Zabrze. Warunki atmosferyczne pozwoliły na uruchomienie przygotowań pod inwestycję.
Boisko będzie miało podgrzewaną płytę, zaopatrzone będzie również w sztuczne oświetlenie. Zwiększy to pole manewru i poprawi możliwości treningu szczególnie w sezonie zimowym. 
Przypomnijmy, że informację o zabrzańskich inwestycjach sportowych przekazał osobiście Prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki, podczas specjalnej konferencji na płycie głównej stadionu im. Ernesta Pohla w sierpniu 2019 roku. W ramach programu "Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej" Miasto Zabrze uzyskało dofinansowanie na rozbudowę infrastruktury treningowej z której korzystają piłkarze Górnika (zarówno pierwsza drużyna, jak i młodzież) jak i projekt związany z halą Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wartość dofinansowania to około 3 miliony złotych.
Jak wiemy nowa nawierzchnia IV generacji w hali MOSiR-u została oddana pod koniec października ubiegłego roku. W trudnym okresie zimowym korzystali z niej zarówno piłkarze pierwszej drużyny, rezerw, jak i Akademii Piłkarskiej.

źródło: Górnik Zabrze SSARedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]