Pomeczowe wypowiedzi trenerów ()

Maciej Skorża (trener Lecha): - Zagraliśmy dobry mecz. Na początku przytrafił nam się rzut karny i kolejna sytuacja Mateusza Cholewiaka, którą van der Hart świetnie wybronił. To był bardzo trudny moment, bo gdybyśmy stracili drugiego gola, byłoby nam ciężej. Cieszę się, że potrafiliśmy odwrócić losy spotkania. Reakcja drużyny była właściwa. Przejęliśmy inicjatywę, graliśmy agresywnie, często byliśmy z piłką na połowie Górnika. Po ciekawej akcji jeszcze w pierwszej połowie wyrównaliśmy. Po przerwie strzeliliśmy drugą bramkę i grało się nam spokojniej. Górnik nas potem przycisnął, było kilka niefrasobliwych zagrań, których musimy się wystrzegać. Stworzyliśmy dziś więcej sytuacji, bardzo mnie cieszy wyjazdowa wygrana w takim stylu. Mentalnie wyglądaliśmy dobrze nawet w trudnych momentach. Czas będzie pracował na naszą korzyść, spodziewamy się lada chwila wzmocnień, nowych zawodników.

Jan Urban (trener Górnika): - Szkoda tego meczu. Kibice byli z nami, a nie udało się. Na dziś jesteśmy za słabi na te dwie drużyny, z którymi graliśmy. Możemy żałować, że nie podwyższyliśmy na 2-0 przy sytuacji sam na sam Cholewiaka. Ale myślę, że Lech nawet wtedy to byłby w stanie odrobić. Czeka nas dużo pracy. Można powiedzieć, że sprawdziliśmy ten sam skład, co w pierwszym spotkaniu. Tak jak Lech. Lechowi to wyszło na dobre, my musimy szukać optymalnego składu. Zmiany w składzie muszą nastąpić. Po przerwie nie wyglądało to dobrze, choć Lukas Podolski miał kilka takich zagrań, że od razu było widać jakość piłkarską. Nie będę teraz biadolił, narzekał na piłkarzy. Ta kadra nie jest zamknięta, będziemy starali się jeszcze sprowadzić jednego, dwóch czy nawet trzech piłkarzy. Czeka nas dużo pracy. Najważniejsze - to znaleźć optymalny skład. Sytuacja zmusza nas do szukania innych rozwiązań. W szatni widzę teraz duży smutek. Za długo w piłce jestem, żeby nie wiedzieć, co się dzieje. Rzucanie butami jest wtedy, kiedy mogłeś wygrać a nie wygrałeś. Ale kiedy zawodnik wie, że był słabszy - w szatni jest cisza.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]