Erik Janża: To jest mój klub, moja drużyna

„Górnicy” kończą powoli pierwszy okres przygotowań. Przed piłkarzami z Zabrza już tylko jeden trening na miejscu u siebie. W piątek wieczorem pakowanie, a w sobotę wcześnie rano wyjazd do Wrocławia.
Stamtąd czarterem wylot do Turcji. Co ciekawe w wynajętym czarterowym samolocie „górnicy” nie będą sami, bo polecą razem nad Bosfor ze Śląskiem, Wisłą Kraków i Radomiakiem. Tam spędzą 12 dni. Póki co jednak dalej trenują u siebie w domu. 
Jeden z liderów 7 obecnie zespołu ekstraklasy, jakim bez dwóch zdań jest Erik Janża, myślami wraca jeszcze do tego, co było w okresie świąteczno-noworocznym. – Było miło spędzić ten czas z rodziną, z najbliższymi. Myślę, że tak było w przypadku każdego z nas. Odpoczęliśmy, a teraz jest czas na pracę. Te 15 dni wolnego, to nie jest jakiś długi okres, ale najważniejsze, żeby w tym wszystkim odpoczęła głowa – podkreśla wahadłowy Górnika, który wolne spędził oczywiście u siebie w domu w Słowenii.
Czy przerwa nie była za krótka? Górnicy ostatni ekstraklasowy mecz zagrali przecież z Lechem w Poznaniu tuż przed świętami, w niedzielę 19 grudnia. – To jest moja praca, mój klub, moja drużyna. To co trener powie, to powinno być wykonane. Plan każdego z nas, to przygotować się teraz fizycznie podczas tych treningów w Zabrzu, a potem w Turcji czeka nas fajna pogoda, dobre boiska i ten czas jak najlepiej trzeba będzie wykorzystać piłkarsko, jeśli chodzi o taktykę – podkreśla w rozmowie z klubowymi mediami. W tureckim Belek będzie, jak mówi, już po raz trzeci. Wcześniej gościł tam z ekipą NK Maribor, z którą zdobywał i mistrzostwo i puchar swojego kraju.
Warto podkreślić, że Janża jest jak na razie jedynym graczem w górniczym zespole, z dużej liczby piłkarzy, którym już za kilka miesięcy, bo w czerwcu kończą się kontrakty z klubem 14-krotnego mistrza Polski, który przedłużył swoją umowę. Zdecydował się na podpisanie nowego kontraktu, który będzie obowiązywała do czerwca 2024 roku.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]