Paweł Olkowski i Szymon Włodarczyk blisko Górnika?

Do zakończenia sezonu pozostały trzy kolejki, a Górnik Zabrze od dawna może skupić się na nowym. Stracił szansę na grę w europejskich pucharach, ale i nie musi martwić się o utrzymanie. Znacznie więcej dzieje się w gabinetach Górnika, gdzie władze starają się wzmocnić zespół. Blisko klubu z Roosevelta jest dwóch polskich zawodników.
Pierwszy z nich to Paweł Olkowski, który w Górniku już grał przez trzy sezony i wypromował się na Zachód. Z Zabrza wyjechał w 2014 roku, grał później w 1.FC Köln, Boltonie i Gazişehir Gaziantep, z którego odchodzi po trzech latach. Kończy się mu kontrakt, co oznacza – i w przypadku Górnika jest istotne – że nie trzeba płacić za jego transfer. Rozmowy prezesa Arkadiusza Szymanka z piłkarzem i jego agentem trwają od marca.
32-letni obrońca mówił niedawno w „Prześwietleniu”: – Chcę wrócić do Polski. Teoretycznie syn we wrześniu powinien iść do szkoły. Za granicą gram już osiem lat i chyba wystarczy. Nastawiłem się na powrót do kraju, uważam, że ten kierunek pozwoli mi cieszyć się z piłki. Nie jest tak, że wracam z tęsknoty za domem. Nie interesuje mnie żadna emerytura, tylko granie.
Olkowski czuje się związany ze Śląskiem. W Katowicach ma mieszkanie, jego sąsiadem jest Lukas Podolski. Niedawno na Instagramie tajemniczo skomentował wpis byłego mistrza świata: „Czekam na informację, że zostajesz na kolejny sezon”.
W Legii czekali za to na informację, czy na kolejny sezon zostanie Szymon Włodarczyk. Wiele wskazuje na to, że nie i on też zwiąże się z Górnikiem. W czerwcu wygasa jego umowa z aktualnymi jeszcze mistrzami Polski. Pytany niedawno Romana Kaczorka, odpowiedzialnego za transfery w Zabrzu, o ofertę dla Włodarczyka, odpowiadał: – Każdy dostrzega dobry klimat dla młodzieży w Górniku. To nasza przewaga. Rozmawiałem z tatą Szymona. Piotrek zna klimat Legii, teraz dużo do powiedzenia tam ma Jacek Zieliński, jego kolega. Mogą się dogadać. Czy pozostanie w Legii będzie dobre dla młodego „Włodara”? Tego nie wiem – oceniał Kaczorek.
W tym sezonie 19-letni Włodarczyk rozegrał w pierwszym zespole Legii dwanaście meczów, ale pod względem minut wygląda to skromnie – 248. Znacznie więcej szans dostawał w III-ligowych rezerwach. Teraz zanosi się na to, że zostanie sąsiadem kolegi z Warszawy i rówieśnika Ariela Mosóra, który rok temu zdecydował się odejść z Legii i nie może żałować. Jest podstawowym piłkarzem Piasta.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]