Czekanie na komunikat

W środę w godzinach popołudniowych można było oczekiwać na decyzję o zatrudnieniu w górniczym klubie nowego szkoleniowca.
Przypomnijmy jak wygląda sytuacja. We wtorek 14 czerwca zarząd Górnika zdecydował o zwolnieniu z klubu Jana Urbana. Pierwszy trener pożegnał się ze swoją funkcją, a cały sztab szkoleniowy został na swoich stanowiskach. Od ponad tygodnia zajęcia z zespołem prowadzi trener trzecioligowych rezerw Piotr Gierczak. Tak też było w sobotnim sparingowym meczu z Górnikiem Brzeszcze, pierwszym tego lata, który zabrzanie wygrali 8:0. Trwa jednak czekanie na to, kto faktycznie zastąpi trenera Urbana. Wczoraj "Sport" informował, że ma to być Bartosch Gaul. Rozmowy są na finiszu, choć nie były łatwe. Dopóki nie ma złożonych podpisów na papierze, nie ma też oficjalnego komunikatu ze strony Górnika, na który wszyscy czekają.
Zabrzanie rozmawiali z kilkoma szkoleniowcami, w tym z Mirko Slomką, który w przeszłości prowadził kilka klubów Bundesligi, żeby wymienić przede wszystkim Hannover 96 (169 meczów w roli szkoleniowca), Schalke 04 (108 spotkań) czy Hamburger SV i Karlsruher SC. Z doświadczonym trenerem rozmawiał prezes Arkadiusz Szymanek, ale ostatecznie zdecydowano się postawić na Bartoscha Gaula. Kto to taki? Za zachodnią granicą, przynajmniej gdy zasięga języka u ludzi z branży z Niemiec, nie jest osobą znaną. Nie może być inaczej, skoro ma dopiero 34 lata. Prowadził młodzież w Schalke 04, a od 2018 roku nieźle radzi sobie w rezerwach 1.FSV Mainz 05. To jednak dopiero czwarty poziom rozgrywkowy. Kilka miesięcy temu był przymierzani do roli trenera w Schalke, tak jak zresztą Kosta Runjaic, ale nic z tego nie wyszło.
Teraz ma pracować w ekstraklasie, a czy tak rzeczywiście będzie, pokażą najbliższe godziny. Jeśli rozmowy z Gaulem utknęłyby, a obie strony nie doszły do porozumienia, to - jak mówi nam prezes Szymanek - klub ma plan B. W ostatnim czasie szef górniczego klubu rozmawiał z dużą grupą kandydatów.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]