Z Górnika Zabrze do Milanu!

Sensacyjny transfer Dariusza Stalmacha. 16-latek przenosi się z Zabrza do samego Milanu. O tym, że zdolny pomocnik może wkrótce zmienić klub na zagraniczny mówiło się już zimą, po tym, jak trener Jan Urban dał mu szansę debiutu w ekstraklasie, a było to przypomnijmy, pod koniec listopada 2021 roku.
Dariusz Stalmach zagrał w meczu przeciwko Legii Warszawa w podstawowym składzie. Miał wtedy 15 lat i 348 dni! Tym samym stał się najmłodszym zawodnikiem w historii Górnika, który zagrał w ekstraklasie. 
W poprzednim sezonie zagrał w 17 ekstraklasowych grach. Już kilka miesięcy temu "Sport" pisał, że jego osobą interesują się kluby z Włoch, a konkretnie AC Milan, AS Roma czy Fiorentina. Ostatecznie Stalmach ma trafić do samego Milanu, a więc jednego z najbardziej utytułowanych klubów w historii calcio. 19-krotny mistrz Włoch, w tym urzędujący mistrz Italii, który 7 razy był też klubowym mistrzem kontynentu i w którym występowała plejada legend światowego futbolu .
Spekuluje się, że na tym transferze „górnicy” zarobią 700 tys. euro, a więc 3,3 mln złotych, a do tego dochodzą bonusy. Roman Kaczorek, szef skautingu Górnika mówi. – Kwot nie komentuję, tak jak w innym wypadku, bo nie wiem kto na to wpadł. W przypadku tak młodego zawodnika jak Darek, tak jak i w przypadku Krzyśka Kubicy czy Alasana Manneha mówimy o transferach. We właściwym czasie będziemy wszystko ogłaszać. Odejdą od nas, kiedy podpiszą wszystkie papiery, bo wiadomo jak jest, a życie w takich sytuacjach nauczyło już niejednego – mówi działacz Górnika.
Przypomnijmy, że w przypadku odejścia Kubicy do Benevento Calcio do Serie B padała kwota ok. 1,2 mln euro. Tu już wiadomo, że Krzysztof Kubica pd poniedziałku już jest piłkarzem włoskiego klubu. Jego umowa z nowym pracodawcą obowiązywać ma przez 4 lata.
Do tego dochodzi Manneh, który ma trafić do duńskiego Odenese. Portal Transfermartk wycenia go na 1,2 mln euro, ma kontrakt z klubem do czerwca przyszłego roku. Odszedłby za kwotę pewnie mniejszą o kilkaset tysięcy euro. Rozmowy w końcówce okienka transferowego się toczą i do środy do północy w Zabrzu może być ciekawie i na pewno bardzo nerwowo.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]