Kanji Okunuki zawodnikiem Górnika

Japończyk Kanji Okunuki z klubu Omiya Ardija dołączył do Górnik Zabrze na mocy umowy wypożyczenia do końca sezonu z opcją wykupu.
Kanji to 23-letni ofensywny piłkarz, który urodził się Tochigi. W 2018 roku trafił z grup młodzieżowych klubu Omiya Ardija do pierwszego zespołu, występującego na co dzień w drugiej lidze japońskiej. Od tego momentu rozegrał dla swojej drużyny 96 spotkań, w których zdobył 14 bramek i zanotował 7 asyst.
Okunuki mierzy 171 centymetrów wzrostu, a jego nominalna pozycja to cofnięty napastnik. Jego atuty sprawiają jednak, że jest piłkarzem uniwersalnym i w zależności od ustawienia zespołu może zagrać również na skrzydle. Do jego mocnych stron zaliczyć możemy szybkość, waleczność, dyscyplinę i dobrą grę jeden na jeden.
W „Trójkolorowych” barwach grał będzie z numerem 33. Kanji jest drugim – po Kimitoshim Nogawie- piłkarzem w historii Górnika pochodzącym z Japonii.

źródło: Górnik Zabrze SSARedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]