Bartosch Gaul: Zagramy w najmocniejszym składzie

Na pytanie w jakim składzie „górnicy” zagrają w Chorzowie, trener Bartosch Gaul na wczorajszej konferencji prasowej odpowiedział jednoznacznie: – W najmocniejszym. Nie mamy jakiejś szerokiej kadry, a ci zawodnicy, którzy przyszli do nas w końcówce tego okienka, potrzebują trochę czasu, żeby się wkomponować w drużynę – podkreśla szkoleniowiec jedenastki z Zabrza. 
Być może w bramce zagra jednak nie Kevin Broll, a Daniel Bieica, który w obecnym sezonie wystąpił tylko raz – zresztą z dużym powodzeniem – z Legią przy Łazienkowskiej. Niewykluczone też, że szkoleniowiec zdecyduje się na roszady w swoim zespole. Jak pokazał ostatni zremisowany piątkowy mecz z Jagiellonią, zmiennicy w końcówce rozruszali słabą dotąd grę swojej drużyny. Na pierwszy plan wysuwa się trójka gracz:, doświadczony Dani Pacheco, młodzieżowiec Norbert Wojtuszek, a także młodziutki, bo ledwie 16-letni Krzysztof Kolanko. Wejście tego ostatniego w starciu z „Jagą” było dla „górników” jak ożywczy wiatr. W końcówce trafił nawet w poprzeczkę. Kto wie, czy dziś wieczorem trener Gaul nie da rozpędzonemu młodzieńcowi szansy od pierwszej minuty.
Na występ w starciu z Ruchem liczy też inny z dużej grupy zawodników pozyskanych przez Górnika w końcówce letniego okienka transferowego. To 26-letni szwajcarski pomocnik Robin Kamber, który zadebiutował w górniczej jedenastce w ostatnim ligowym spotkaniu z białostocczanami, wchodząc na boisko za Jeana Mvondo.
– Wiemy doskonale, jak ważny jest to mecz dla zespołu, całego klubu i naszych kibiców. W tym momencie koncentrujemy się tylko na czwartku. Przygotowujemy się na niego bardzo mocno i jestem przekonany, że zagramy dobry mecz. Damy z siebie wszystko! – podkreśla Szwajcar przed starciem z Ruchem .
Kamber dodaje: – Analizowaliśmy mecz z Jagiellonią. Analizy przygotowywane są bardzo profesjonalnie. To dla nas bardzo ważne, bo jestem pewien, że pomogą nam przygotować się na kolejne mecze, w tym na ten, który w tym momencie jest najważniejszy, a więc pucharowe spotkanie z Ruchem – mówi.
Pomocnik rodem z Helwecji póki co bardzo dobrze czuje się w nowym klubie. – Jestem w Zabrzu od dwóch tygodni, ale czuję, jakby to były trzy miesiące! Koledzy z zespołu są bardzo mili i pomocni. Klub działa profesjonalnie, jest nowy stadion, zaplecze. Mamy wszystko, czego trzeba, oddany sztab, pracowników, świetnych kibiców. Jestem pewien, że dzięki temu będę grał coraz lepiej. Cieszę, się, że tutaj jestem! – podkreśla.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]