Fornalik: Szóste miejsce będzie sukcesem

Jaka będzie pierwsza trójka na mecie sezonu 2002/2003?
- Wisła, Legia, Groclin. Dwie pierwsze drużyny mają doświadczenie międzynarodowe, co powinno pomóc w najtrudniejszych momentach. Katowice i Odra też będą walczyć o czołówkę, jednak w trójce nie będzie łatwo się znaleźć. O co walczyć będzie pana drużyna w rundzie wiosennej?
- Od początku naszym celem było jak najszybsze utrzymanie w lidze. Myślę, że sukcesem będzie utrzymanie szóstej pozycji, co nie znaczy, że rezygnujemy z walki o coś więcej. Nie powiem, że mam słabszy zespół niż jesienią. Mam inny. Wyjmując na przykład Żurawskiego z Wisły, też nie byłoby łatwo go zastąpić, a dzięki bramkom Niedzielana zdobyliśmy wiele punktów.
Czy w związku ze zmianami (zmniejszenie eklstraklasy, system licencyjny) będzie to rok przełomowy w polskiej piłce?
- Myślę, że już drgnęło. Nie nastąpią rewolucyjne zmiany, choć licencje mogą spowodować, że za rok czy dwa zmieni się piłkarska mapa Polski. Kilku ligowców bez kasy pożegnamy, a trafią do ligi kluby na przykład z Polkowic czy z Łęcznej.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]