Bez Dobiego i Nosala

Nie mamy innego wyjścia, jak zacząć od dobrej gry i od zwycięstwa - uśmiecha się lubiński szkoleniowiec, Wiesław Wojno. - Kluczem do wygranej będzie dobra gra w ofensywie. Temu zagadnieniu poświęciliśmy w ostatnich grach kontrolnych dużo uwagi. Ale sam Brasilia meczu nie wygra. Musi być wsparcie wszystkich zawodników z pola. Atak atakiem, ale uczulam też na grę w destrukcji. Formacja obronna generalnie spisywała się nieźle, gdyby nie koszmarne błędy indywidualne. I 90 procent błędów rodziło się przy stałych fragmentach gry przeciwnika. Górnik nastawi się na obronę, a Gierczak będzie szukał swojej szansy. Może mieć tylko jedną w meczu, ale musimy uważać, aby jej nie wykorzystał.

Górnik wyjeżdża do Lubina w sobotę. Kto nie zagra? Na pewno Dobi, który tuż przed zakończeniem "okienka" transferowego trafił z Zagłębia do Zabrza. Taka była wola prezesa Zagłębia. W Lubinie dokładnie pamiętają, że pół roku temu jedną z bramek dla Górnika strzelił Andrzej Niedzielan. - Na pewno wolałbym mieć Dobiego w składzie, ale wiedziałem cały czas, że to jest niemożliwe. Zagramy bez niego. Poza Nosalem wszyscy piłkarze są do mojej dyspozycji. Wrócili do treningu Lech i Probierz. Przynajmniej jeden z nich wyjdzie na boisko w Lubinie. Poza tym potrzebuję na rundę osiemnastu, a nie jedenastu ludzi i przypomnę, że pierwszy jesienny mecz Niedzielan zaczął na ławce. Nie chcę zakładać ile punktów zdobędziemy w pierwszym tygodniu ligi, ale sześć to byłoby sporo - mówi trener Waldemar Fornalik.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]