Rosyjska ruletka

Rozliczył się pan już z Górnikiem Zabrze?
Jacek Wiśniewski: - Ja się rozliczyłem, ale Górnik nie rozliczył się ze mną. Do przelania z klasy klubu na moje konto została kwota kontraktowa z czterech miesięcy i premier za punkty. Nie obawiam się jednak, że pod moją nieobecność prezes Zbigniew Koźmiński zapomni o mnie. Dogadaliśmy się już wiele razy i na pewno z tej sytuacji też znajdziemy dobre wyjście, przez moim wyjazdem, albo już po nim. 
- Dokąd pan wyjeżdża?

- W niedzielę jedziemy z Adamem Kompałą do Oberhausen. Mój menedżer zapowiedział, że czekają mnie w tamtejszym drugoligowym klubie Rot-Weiss badania medyczne (kontrakt podpisał z nim Paweł Wojtala, trenerem od 1 lipca będzie Norweg Joern Andersen). Prawdopodobnie potrwają trzy dni. Rozmowy prowadzone są także z innymi dwoma klubami 2. Bundesligi, no i w dalszym ciągu czekam na bilety z Moskwy. Być może so stolicy Rosji polecę prosto z Niemiec. Tam mam mieć przymiarkę do klubu z rosyjskiej ekstraklasy. Nazwy na razie nie zdradzę, żeby nie zapeszyć. Wszystko wskazuje na to, że najbliższy tydzień będzie dla mnie bardzo ważny.

- Pozostania w Górniku w ogóle nie bierze pan pod uwagę?

- Nie. W szatni tego klubu są ludzie, których twarzy wolę już nie oglądać.

- Którzy to ludzie?

- Nic więcej na ten temat nie powiem.

- A co pan powie na temat swojej formy, w której wybiera się pan za granicę?

- Sprawdziłem ją w trakcie niedzielnego meczu w Knurowie zorganizowanego z okazji urodzin Jurka Dudka, Piotra Jegora, knurowskiej kopalni mi miasta. Nawet na tle reprezentantów Polski nie wypadłem chyba najgorzej.

- Wręcz przeciwnie. Wyglądał pan jakby ciągle trenował. Nie miał pan urlopu?

- Urlop spędzam po piłkarsku. Chodzę na zajęcia z drużyną GZKS Sośnica. Jeżeli podpiszę dobry kontrakt w zagranicznym klubie, to klub z mojej dzielnicy też będzie miał w tym swoje zasługi.


źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]