Więcej o wyjeździe Wiśniewskiego i Kompały do Oberhausen

Jacek Wiśniewski już w ubiegłym tygodniu miał wyjechać na testy do jednego z I-ligowych klubów moskiewskich. Tymczasem w najbliższą niedzielę obrońca Górnika Zabrze wyjedzie do Oberhausen. Razem z popularnym Wiśnią do klubu 2. Bundesligi uda się Adam Kompała.
W przypadku Wiśniewskiego wyjazd do Niemiec nie przekreśla nadziei na grę w stolicy Rosji. Przez trzy dni będzie przebywał w Oberhausen. Później, prosto z Niemiec wyleci do Moskwy.  - Mam nadzieję, że to, co sobie zaplanowałem wypali - mówi Wiśniewski, który nie ukrywa, że wolałby występować w lidze rosyjskiej niż niemieckiej. Jaki klub w Moskwie wchodziłby w grę? Prawdopodobnie Dynamo. Jednak piłkarz nie chce zdradzić swojego ewentualnego miejsca pracy.

O wyjeździe za granicę marzy także Kompała. O pomocnika zabrzańskiej drużyny wcześniej starały się Dospel Katowice i Odra Wodzisław.

- W Dospelu nie ma już trenera Jana Żurka - tłumaczy Kompała. - Nie wiem, czy nowy szkoleniowiec, Edward Lorens będzie mnie widział w składzie. Z Odrą prowadzone były rozmowy. Jednak teraz wszystko jest w zawieszeniu. Osobiście wolałbym grać za granicą.

Piłkarz na razie w tajemnicy trzyma wyjazd do Niemiec. Jak mówi, nic na ten temat nie wie.

- Coś mój menedżer miał mi załatwić - stwierdza.

Oprócz tych dwóch piłkarzy Górnika opuszczają Rafał Kaczmarczyk, Łukasz Kościuczuk, Grzegorz Lekki, Robert Kolasa. Pod znakiem zapytania stoi dalsza gra w tym klubie Tomasza Prasnala. Ten ostatni dogadał się już z Zagłębiem Lubin. Czy wyjedzie na Dolny Śląsk? To zależy, czy Zagłębie wygra baraż o I ligę z Górnikiem Łęczna.

Mimo wcześniejszych zapowiedzi w Górniku pozostanie prawdopodobnie Michał Probierz. Warunki nowego, trzyletniego kontraktu omówił już z prezesem Zbigniewem Koźmińskim.

- Jeszcze niczego nie podpisałem - mówi Probierz. - Jednak wszystko jest już dogadane. Inne oferty w tej chwili nie wchodzą w grę.

Kto w nowym sezonie dołączy do Górnika? Z wypożyczenia powróci Stanisław Wróbel. Być może z Katowic do Zabrza przeprowadzi się także Robert Sierka. Nie jest wykluczone, że do Górnika trafią Bartłomiej Jamróz z Ruchu Chorzów i Jan Woś z Groclinu. O tego ostatniego stara się także Dospel Katowice.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]