Młody trener z otwartą głową

Wizyta przedstawicieli włoskiej Brescii choć na chwilę pozwoliła działaczom Górnika Zabrze oderwać się od problemów i kłopotów związanych z codziennym funkcjonowaniem klubu.
- Pieniądze, pieniądze, pieniądze... a raczej ich brak daje nam się we znaki - mówi prezes Zbigniew Koźmiński. - Musimy sobie radzić z przyziemnymi kłopotami. Sternik Górnika nie ukrywa jednak nadziei związanych z przyjazdem włoskiej delegacji. - To melodia przyszłości - dodaje Koźmiński. - Nasza współpraca rozpocznie się dopiero po zakończeniu tego sezonu.
Wspólne działania Górnika z Brescią przewidują obozy, sparingi, wymianę piłkarzy. - U nas będą mogli grać piłkarze spoza Unii Europejskiej, którzy nie mogą występować we Włoszech - mówi Koźmiński. - Poza tym w grę wchodzi także współpraca trenerska. Myślę, że dla naszych szkoleniowców propozycja wyjazdu na staż jest bardzo atrakcyjna. Włosi spotkali się z trenerem Waldemarem Fornalikiem i nie kryli zadowolenia z tego, że Górnika prowadzi - jak to określili - młody szkoleniowiec z otwartą głową.
Oprócz Włochów na Roosevelta pojawił się także Edward Lorens. Były wiceprezes ds. sportowych Górnika powrócił do Polski po cypryjskich wojażach. - Edek to doskonały trener - dodaje Koźmiński. - Bardzo go cenię, ale czy powróci do Górnika? Nawet o tym nie myślałem.

źródło: Trybuna Śląska
nadesłał: PizzaroRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]