Z Palmeiras na Śląsk

Dla kibiców Górnika Zabrze najważniejszym "wydarzeniem" wczorajszego dnia było lądowanie samolotu z Wiednia w Balicach o godz. 14.35. Kilka minut po godzinie piętnastej w holu lotniska pojawił się główny udziałowiec i zarazem piłkarz Górnika, Marek Koźmiński, a tuż za nim podążało dwóch, wyrośniętych i nieco przestraszonych czarnoskórych zawodników. Mendes Junior Galaino i Andrade Felipe Felix - bo tak nazywają się owi młodzieńcy - mają wzmocnić siłę zabrzańskiej drużyny. Niepewnie rozglądali się dokoła, byli nieco zdziwieni, że na lotnisku muszą pozować do zdjęć, że interesuje się nimi prasa. Jedynie co ich ucieszyło, to zapewne... upał. Wczoraj w Balicach słupek rtęci przeskoczył 30 stopni. - Obaj mają po 18 lat - zdradził Marek Koźmiński. - Przybyli z brazylijskiego Palmeiras. Są po raz pierwszy w Polsce.
Niestety, nowy właściciel Górnika, nie poświęcił nam wiele swojego cennego czasu. - Panowie nie mogę z wami rozmawiać - wyznał szczerze. - O szesnastej mamy trening na Roosevelta, a przed nami jeszcze kilkadziesiąt kilometrów drogi.
Popularny "Koza" wsiadł z Brazylijczykami do samochodu i czym prędzej odjechał w kierunku Zabrza. Obcokrajowcy wyglądali raczej na uczniów niż na pełnowartościowych zawodników, którzy od jutra mogą "wskoczyć" do pierwszej jedenastki. Potwierdził to prezes Górnika, Zbigniew Koźmiński, który we wczorajszym "Sporcie" przyznał, że nowi zawodnicy zostali sprowadzeni bardziej pod kątem przyszłości, niż teraźniejszości.
Kogo, i czy w ogóle, nowy właściciel przywiezie jeszcze do Zabrza? Z racji tego, że Marek Koźmiński przez wiele lat grał w Serie A należy się spodziewać, iż dokładnie obserwuje włoski rynek. Tam można znaleźć prawdziwe "perełki".

źródło: Sport
nadesłał: PiotreKSGRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]