Brazylijczycy na pewno zostaną w Górniku

Dwóch Brazylijczyków, którzy od wczoraj przebywają w Zabrzu Brescia wyłowiła z młodzieżowej reprezentacji Brazylii, ale w związku z limitem dotyczącym piłkarzy spoza Unii Europejskiej dwaj młodzieńcy nie mogli znaleść się w kadrze. Jeden z graczy to boczny obrońca, drugi to rozgrywający i obaj na pewno pozostaną w Górniku. Ich transfer nie przekreśla jednak szans napastnika Interu Mediolan. - Mamy wielu napastników, ale ciągle zastanawiamy się nad angażem kolejnego obcokrajowca. Pod koniec tego tygodnia powinna zapaść ostateczna decyzja - tłumaczy prezes Zbigniew Kożmiński.
Jeszcze niedawno Górnik zaprzeczał jakoby chciał brać piłkarza Interu, nic też nie mówiło się o Brazylijczykach. Włoskie kluby płacą jednak za promocję swoich zawodników, więc łatwo zrozumieć stanowisko zabrzańskich działaczy. A przecież Śląski klub ma wkrótce pokwitować odszkodowanie od Palmeiras, które wyrwało z Górnika napastnika Rivelinho. A propos zmian kadrowych warto dodać, iż trwają poszukiwania drugiego golkipera. Tomasz Kościukiewicz odpadł po tym jak Concordia Piotrków Trybunalski zmieniła warunki transferu, więc w Zabrzu pojawił się nowy golkiper. W tym przypadku chodzi o 28-letniego gracza Śląska Wrocław Tomasza Gruszkę. Wiosną został on zdyskwalifikowany przez swój macierzysty klub, ale w Górniku mógłby się odrodzić zwłaszcza że trenowałby u boku tak doświadczonego bramkarza jak Piotr Lech. Decyzja w sprawie Gruszki ma zapaść wkrótce. Ostatni znak zapytania dotyczy właściciela klubu Marka Koźmińskiego. We wtorek przyleciał z Włoch i pospieszył na trening, a to oznacza że szykuje formę na Lecha Poznań. -Marek jest w gotowości bojowej ale decyzja nie zapadła. Może być tak że na szerokie wody zostanie puszczony Grzegorz Jakosz - kończy Koźmiński senior.

źródło: Tempo
nadesłał: MorrisonRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]