Koniec okienka transferowego

O północy z 29 lutego na 1 marca minął czas tak zwanego okienka transferowego. Tylko do tego czasu kluby I i II ligi mogły rejestrować nowych zawodników.
Największy zysk Górnika: Michał Chałbiński w kilku sparingach pokazał, że może być groźnym napastnikiem i po nieudanym pobycie w 2. Bundeslidze stać go na skuteczność znaną choćby z gry w Wodzisławiu. Trudno na razie ocenić umiejętności trójki nowych Brazylijczyków i Japończyka Nogawy. Największa strata Górnika: Aco Stojkov w kilku jesiennych meczach zdobył gola, zaliczył kilka asyst i pokazał potencjał niepospolitego napastnika. Niestety, zimą Macedończyk do klubu już nie wrócił wybierając grę w niższych ligach Włoch.
Przychodzą: Bartosz Białkowski (Polonia Olimpia Elbląg), Michał Chałbiński (SSV Jahn Regensburg), Łukasz Juszkiewicz i Paweł Wojciechowski (Lech Sulma Zielona Góra), Rafał Jabłoński (Sparta Zabrze), Kimitoshi Nogawa (Japonia), Diego Alessandro Rambo, Joao Paolo, Hernani (wszyscy Brazylia).
Odchodzą: Marcin Chyła (Piast Gliwice), Gaudinho (Walka Zabrze), Piotr Gierczak i Madrin Piegzik (Garbarnia Szczakowianka), Paweł Pęczak (GKS Katowice), Adrian Sikora (Groclin Grodzisk Wlkp.), Aco Stojkov (Włochy), Marcin Szulik (Union Berlin).
Ocena "Trybuny Śląskiej": Tak jak i latem w kolejnym okienku transferowym na Roosevelta sporo się działo. Same nazwiska nowych piłkarzy nie porażają, ale w Zabrzu już pół roku temu postawiono na młodość. A losy Niedzielana i Sikory działają na wyobraźnię.

źródło: Trybuna ŚląskaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]