Włochy - Turcja na stadionie Górnika

Nieodżałowany rzecznik prasowy Górnika Zabrze śp. Jan "Bolek" Niesyto zawsze starał się o to, aby na stadionie czternastokrotnego mistrza Polski, było jak na europejskich salonach piłkarskich. Dbał o tak zwaną "kindersztubę" i udawało się mu to na szóstkę. W Zabrzu rozgrywano wiele meczów międzypaństwowych i to najwyższej rangi. Na stadionie przy ulicy Roosevelta rywalizowano o punkty w eliminacjach mistrzostw Europy 96 z Francją, Izraelem, Słowacją. Tutaj też we wrześniu 1996 roku Polska narodowa drużyna pod wodzą trenera Antoniego Piechniczka zmierzyła się w towarzyskim meczu z ówczesnym nowym mistrzem Starego Kontynentu, Niemcami.

Już niedługo znowu kibice w Zabrzu będą mieli okazję zobaczyć międzynarodowy mecz piłkarski. Otóż 23 marca o godz. 12. na stadionie przy ulicy Roosevelta zmierzą się Włosi z Turkami (co ciekawe dzień później o godz. 18:30 Górnik zagra z Lechem). Będzie to spotkanie kwalifikacyjnego turnieju mistrzostw Europy juniorów do lat 17. Turniej odbędzie się na Śląsku w dniach 23-27 marca. Oprócz wspomnianych zespołów zagrają jeszcze Polska oraz Serbia i Czarnogóra. Mecze odbywać się będą oprócz Zabrza w Sosnowcu, Wodzisławiu, Rybniku i na Stadionie Śląskim. Z tej okazji gościła w Zabrzu specjalna komisja, która dokonała lustracji stadionu. W jej skład wchodzili: delegat UEFA Robert Bossert (Szwajcaria), przedstawiciel PZPN Mirosław Ryszka oraz kierownik komitetu organizacyjnego turnieju Krzysztof Smulski. Zapoznali się oni z szatniami, zapleczem organizacyjnym. Chcieli też zobaczyć jak wygląda murawa, ale akurat była on pokryta sporą warstwą śniegu.

- Wizytacja wypadła pozytywnie. Delegat UEFA nie miał żadnych zastrzeżeń. Obawiał się tylko o to, czy będzie odpowiednia pogoda. Zaproponowano nam organizację meczu Włochów z Turkami, chyba ze względu na to, że mój syn wiele lat grał w Italii - powiedział Zbigniew Koźmiński, prezes Górnika.

Warto wspomnieć o tym, że na wspomniany mecz wstęp będzie wolny.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online