Krzysztof Hanke: Oczkiem w głowie jest dla mnie Górnik

- Jestem lokalnym patriotą i kibicuję wszystkim śląskim drużynom - mówi aktor Krzysztof Hanke (46 l.), gwiazda kabaretu Rak, bohater serialu "Święta wojna". - Gieksa w niedzielę gra w Grodzisku Wielkopolskim i trzymam za nich kciuki, ale oczkiem w głowie jest dla mnie oczywiście Górnik Zabrze. 
- Największym przeżyciem piłkarskim były dla mnie słynne mecze Górnika z Romą - dodaje. - Nie mam anegdoty związanej z tym spotkaniem, ale napisałem o tym piosenkę: "Górnik Zabrze, AS Roma i Ciszewski". Zaczyna się ona od słów: "Jak dwa kumple my siedzieli, jo ze moją omą i patrzeli my w kineskop jak gro Górnik z Romą".

- Z piłką na boisku nie miałem zbyt wiele wspólnego - mówi popularny Bercik. - Dlatego do dziś moim największym osiągnięciem piłkarskim jest zdjęcie, które zrobiłem sobie z Michałem Listkiewiczem i Tomkiem Hajto. Cud, że udało mi się ich namówić na ta fotka.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]