Obrona w rozsypce

» "Przespał" się pan już z meczem w Polkowicach? - pytamy trenera zabrzańskiego Górnika Waldemara Fornalika.
- Tak. Zobaczyłem spotkanie na wideo. Zagraliśmy dwie diametralnie różne połowy. Pierwsza była bardzo słaba, a mecze takich drużyn zwykle ustawiają szybko strzelane bramki. Nie dość, że prezentowaliśmy się słabo, to jeszcze gole traciliśmy na własne życzenie. Za dużo było beztroski i swobody w tym co robiliśmy na boisku. 
» Przebieg ostatnich sparingów nie wskazywał na to, że początek może być taki, a nie inny? Remis w Żarach, przegrana z "młodzieżówką"...

- Też nie byliśmy zadowoleni z tego co działo się w ostatnich meczach. Prawdziwe oblicze zespołu widać jednak dopiero w lidze. Jest inna mobilizacja, inne podejście do meczu. Już nie będę wspominał o naszych problemach z przygotowaniami i pladze kontuzji, które prześladowały zespół. Połowa z tych graczy, którzy wyszli na boisko w Polkowicach, miała w ostatnich dniach i tygodniach mniejsze czy większe problemy. To nie usprawiedliwia naszej gry w pierwszej połowie, ale trudno tych faktów nie zauważać.

» Jaka jest właściwie wartość Górnika?

- Wierzę, że bliższa temu co graliśmy po przerwie. Wiem, że rozczarowaliśmy i zaczęliśmy dużo poniżej oczekiwań, ale poczekajmy jeszcze z jednoznacznymi ocenami. Gramy w środę, potem jest mecz w sobotę. Porażka boli, ale ważne, że już zaczęliśmy grać. To oczekiwanie było trudne do zniesienia.

» Przed meczem z Lechem ma pan kolejne problemy.

- Duże problemy. Z powodu kartek nie zagrają Felipe i Radler. To połowa linii defensywnych. Mam nadzieję, że wróci na boisko Michał Karwan, ale on też miał bardzo długą przerwę w grze.

» Stwierdzenie Jamroza, który powiedział, że opatrunek gipsowy bardziej mu przeszkadzał niż zabrzanie chyba trochę boli. Polkowice motorycznie przewyższały was wyraźnie.

- Trzeba też brać pod uwagę jakim dysponuje się potencjałem. Tacy piłkarze jak Pater, Dubicki czy Gorząd dysponują doskonałą motoryką. My takich graczy dziś nie mamy.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]