Popiela: Drużyna musi się pozbierać

Rozmowa z Jarosławem Popielą, pomocnikiem Górnika Zabrze.
» W waszej szatni, po pierwszej połowie meczu w Polkowicach, było podobno gorąco?
- Gdy się przegrywa 0:3 nie może być spokojnie. Potrzebny jest wstrząs, to normalne. Jedno jest pewne - dalej tak grać nie możemy. Miałem po meczu moralnego kaca, ciężko się pogodzić z taką porażką. 
» W drugiej połowie Górnik zagrał już zdecydowanie lepiej. Może wcześniej mieliście nogi spętane inauguracją?
- Większość z nas nie jest ligowymi debiutantami, to był normalny mecz, nie było mowy o tremie. Wszyscy zagraliśmy beznadziejnie, ale w drugiej połowie to już była zupełnie inna, lepsza drużyna. Szkoda tylko, że w pierwszych 45 minutach Polkowice wykorzystały wszystkie sytuacje do zdobycia gola, jakie sobie stworzyły.

» Zagrał pan cały mecz, choć pana występ stał pod znakiem zapytania, gdy w sparingu z reprezentacją młodzieżową odnowiła się panu kontuzja barku. Grał pan z blokadą?
- Jestem przeciwny takim zabiegom, co najwyżej biorę środki przeciwbólowe. Niestety, uraz może się powtarzać. Lewa obręcz barkowa jest luźna. Powinienem zdecydować się na zabieg, ale zdaję sobie sprawę, że wykluczyłoby mnie to z gry do końca sezonu. Zaciskam zęby i gram. Podczas walki na boisku starałem się tylko upadać na prawą stronę.

» W środę gracie zaległy mecz z Lechem. To będzie weryfikacja postawy Górnika tej wiosny?
- To dopiero początek rundy, trzeba pozbierać się do kupy i już. Mobilizacja będzie duża, prawdopodobnie po raz pierwszy przed meczem u siebie wyjedziemy na krótkie zgrupowanie. Nie możemy dać plamy przed własną publicznością.

» Niedawno powiększyła się panu rodzina...
- Tak, trzy tygodnie temu - w dniu, w którym wróciłem ze zgrupowania we Włoszech - urodził nam się drugi syn, Ksawier. Czekał z tym na mnie (śmiech). 6-letni Krystian już wykazuje dużą chęć do kopania piłki, ale chłopcy będą robili w życiu to, co będą chcieli.

Rozmawiał Tomasz Mucha

źródło: Trybuna ŚląskaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]