Lech przed meczem z Górnikiem

Bez Pawła Kaczorowskiego i Michała Golińskiego zagra Lech Poznań w środę w zaległym, wyjazdowym meczu ekstraklasy piłkarskiej z Górnikiem Zabrze. Mecz ten został przełożony ze względu na zły stan nawierzchni stadionu Górnika.
Absencja tych dwóch piłkarzy - to kary za kartki: Kaczorowski w ostatnim meczu z Amicą Wronki został ukarany czerwoną, natomiast Goliński będzie pauzował za żółte kartoniki. 
W obronie za Kaczorowskiego może wystąpić Waldemar Kryger lub Zbigniew Wójcik. Kryger nie grał w spotkaniu z wroniecką Amicą. Ten doświadczony, 35-letni obrońca ma za sobą 294 występy w piłkarskiej ekstraklasie. W rundzie wiosennej ma szansę osiągnąć granicę 300 spotkań.

Partnerem Piotra Reissa w ataku, w miejsce Michała Golińskiego, może być Damian Nawrocik lub Zbigniew Zakrzewski.

Zabrzański klub zajmuje ósme miejsce w tabeli z 20-punktowym dorobkiem. Lech, który ma pięć punktów mniej i zajmuje 10 lokatę, chce odsunąć się od strefy spadkowej i zmniejszyć niekorzystną różnicę.

Lechici udali się na Śląsk w południe i przenocują w Sosnowcu. Trener Czesław Michniewicz oglądał rywali w przegranym pojedynku z Górnikiem Polkowice. Uznał, że drużyna Górnika Zabrze stanowi niewiadomą. Odmłodzony, zmieniony skład, który miał kłopoty z przygotowaniem do sezonu, z pewnością pierwszy mecz na własnym boisku będzie chciał wygrać.

Mecz pierwszej kolejki spotkań rundy wiosennej został przełożony ze względu na zły stan nawierzchni stadionu w Zabrzu. Jaki będzie w środę zastanawia się kierownictwo poznańskiego Lecha, bowiem we wtorek rozegrany został tam mecz eliminacyjny mistrzostw Europy U-17 Włochy - Turcja.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]