Przyjaciele z boiska

Marek Koźmiński i Piotr Świerczewski poznali się kilkanaście lat temu w reprezentacji młodzieżowej. Dziś "Koza" jest właścicielem Górnika, a "Świr" jedną z centralnych postaci "Kolejorza".
Mecz Górnik - Lech pierwotnie miał być rozegrany 13 marca. Trzy dni wcześniej PZPN podjął jednak decyzję o przełożeniu spotkania na 24 marca. Na Roosevelta był śnieg zamiast trawy. Obie drużyny zaczęły rundę tydzień później i zarówno w Zabrzu jak i w Poznaniu trudno mówić o nastroju euforii. Górnik poległ 1-3 w Polkowicach, grając w pierwszej połowie na poziomie w pierwszej lidze trudnym do przyjęcia. Lech rywala miał mocniejszego. Do Poznania przyjechała Amica, ale wynik 0-0 przy ponad 20-tysięcznej widowni powodem do dumy nie jest. Tym bardziej, że "Kolejorz" ponad pół godziny miał przewagę jednego zawodnika.

- Nikt z nas w Polkowicach nie był zadowolony. W szatni padły ostre słowa, ale to naturalne, kiedy gra się tak, a nie inaczej. Po przerwie było znacznie lepiej i wierzę, że takiego Górnika będziemy oglądali w rundzie wiosennej. Problemem jest nasza obrona, z której wypadają Filipe i Radler. Po takim falstarcie nie mamy jednak wyjścia. Przyjdą kibice, chcą zobaczyć dobrą i skuteczną grę. Mogę obiecać, że zrobimy wszystko, by ich nie zawieść - twierdzi trener Waldemar Fornalik.

Osobnym smaczkiem jest korespondencyjny pojedynek Marka Koźmińskiego i Piotra Świerczewskiego. Obaj panowie w 1992 roku sięgnęli po wicemistrzostwo Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie. Razem przez lata grali w kadrze, po raz ostatni na MŚ w Korei. Dziś jeden jest właścicielem Górnika, a drugi rozgrywającym Lecha, choć w pewnym momencie był pomysł przeprowadzki "Świra" do Zabrza.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]