Awantura wokół hymnu Górnika

Nie wiadomo, czy dojdzie dziś do premierowej prezentacji hymnu Górnika, którego kompozytorem i autorem tekstu jest Jacek Łaszczok, czyli popularny Stachursky. Pomiędzy piosenkarzem a prezesem klubu Zbigniewem Koźmińskim narosło bowiem sporo niedomówień. Pewne jest, że samego muzyka nie będzie dziś na stadionie. 
- Dzisiaj nie powiem panu, czy przed meczem puścimy hymn z głośników. To nie jest dla nas aż tak istotne. Stachursky miał do mnie zadzwonić, ale nie zrobił tego - oznajmił sternik zabrzańskiego klubu.

Koźmiński nie krył rozczarowania zbyt infantylnymi - jego zdaniem - słowami pieśni i nie ukrywał tego w mediach. Żal o to ma do niego menedżer Stachurskiego, Jacek Jestrowicz. - Wcześniej pan prezes nie raczył nam tego przekazać osobiście, wolał zrobić to publicznie, za pośrednictwem dziennikarzy. Wydaje mi się, że w takich sprawach powinna jednak obowiązywać pewna dyplomacja - uważa Jestrowicz. Zdaniem menedżera piosenkarza Koźmiński przekazał swoje krytyczne uwagi już po nagraniu hymnu, w którym wzięli udział kibice Górnika.

- Nie chcą tego? To ich strata, nie nasza. Ponieśliśmy już koszty wynajęcia studia, nagrania i produkcji tysiąca płyt. Nie wzięliśmy za to od Górnika ani złotówki, bo taka była umowa. Ale było już za późno, żeby cokolwiek zmieniać - twierdzi Jestrowicz.

Zbigniew Koźmiński bagatelizuje sprawę. - To, czy będzie hymn, czy go nie będzie, nie jest dla kibiców aż tak ważne, jak dobra gra piłkarzy i zwycięstwo drużyny - uważa prezes Górnika. Podczas meczu z Lechem wystąpi na pewno zespół chearleaderek. Na trybunach stadionu zabraknie Stachurskiego, który dziś podobno ma koncert w Lesznie.

- Mieliśmy być na stadionie w sobotę, 13 marca, ale mecz został odwołany. Nie mogliśmy tego przewidzieć i zmienić planów - twierdzi Jestrowicz, który nie wyklucza wizyty Stachurskiego podczas jednego z następnych spotkań Górnika na własnym stadionie.

Na pytanie, czy on i piosenkarz nie są rozczarowani współpracą z Górnikiem, Jestrowicz odpowiada: - Na razie są schody, ale jeszcze poczekajmy. My mieliśmy przyjemność z faktu nagrania tej pieśni. A czy będzie ją można nazwać hymnem, to się dopiero okaże po jakimś czasie - kończy menedżer Stachurskiego.

źródło: Trybuna ŚląskaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]