Nigeryjczyk na widowni?

Górnik na pierwszy w tym roku mecz przed własną publicznością czekał najdłużej ze wszystkich ligowców. Teraz kibice nie odetchnęli jeszcze po remisie z Lechem, a już na Roosevelta przyjeżdża mistrz Polski i lider. - Są zdecydowanym faworytem. Musimy się liczyć z każdym wynikiem, ale ja wierzę w niespodziankę - prezes Zbigniew Koźmiński po przeprowadzce z Krakowa do Zabrza grał z Wisłą trzy razy. I trzy razy przegrał. - Trudno o wielki optymizm po meczu z Lechem, ale najważniejsze, że nie tracimy dystansu.

Do składu Górnika wracają Felipe i Błażej Radler. Pierwszy z nich pewnie zastąpi na prawej stronie Pawła Wojciechowskiego, który udanie zadebiutował w lidze. - Jeszcze ma problemy z grą ofensywną, ale wszystko przed nim - uważa Waldemar Fornalik.

Środek drugiej linii Górnika to eks-wiślacy czyli Kazimierz Moskal (kapitan Górnika) i Krzysztof Bukalski. Obaj na treningi dojeżdżają z Krakowa.

Być może na trybunach siądzie Nigeryjczyk Bello Yero, napastnik „w ciemno” wypożyczony do Zabrza na pół roku. - Powinien być w sobotę w Zabrzu. Wierzę, że razem z papierami pozwalającymi załatwić zgodę na prace - dodaje Koźmiński. Odnotujmy, że na lewej pomocy Wisły zagra Edno, piłkarz w grudniu będący już jedną nogą w Zabrzu. Jego transfer do Wisły pilotował Marek Koźmiński

- Wracam na stare śmieci – powiedział szkoleniowiec Wisły, Henryk Kasperczak, dla którego każdy przyjazd do Zabrza jest powrotem do rodzinnego miasta. – Różnie się tutaj wiodło, ale raczej wygrywałem. Trzeba mieć respekt przed rywalem, bo może sprawić kłopoty – trener Kasperczak, jakby pomny tego, że w dwóch meczach rundy rewanżowej jego zespół nie pokazał dobrej gry. Przedstawiciele Wisły byli obecni w środowy wieczór w Zabrzu, by zobaczyć na co stać Górnika.

źródło: Sport
nadesłał: PiotreKSGRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]