Dieta Liczki

Wyjątkowo napięty dzień miał wczoraj trener Górnika Zabrze, Werner Liczka. Nie dość, że zaplanował na środę dwa treningi, to jeszcze przed drugimi zajęciami poprosił starszyznę drużyny na ponadgodzinne "integracyjne" spotkanie. - Myślę, że się sobą jeszcze nie znudziliśmy - żartował Czech, dodając: - Wszyscy wiemy, ile czeka nas pracy. Od poniedziałku mówiłem, że podstawą postępu będzie zrozumienie przez drużynę moich planów i intencji. Dlatego nie tylko trenujemy, ale również rozmawiamy. Nie jest tajemnicą, że jedną z pierwszych decyzji Wernera Liczki była zmiana jadłospisu drużyny. - Wiem, że Polacy uwielbiają parówki i jajka. Znam to jeszcze z pobytu w Warszawie - żartował zaraz po objęciu drużyny Czech. Jak wyglądał wczorajszy obiad? - W porównaniu do poprzednika trener wprowadził do menu zupy. Dziś była pomidorowa. Na drugie - makaron z drobiem i sałatki. Drobiu jest zresztą w menu bardzo dużo. Chłopcy piją tylko niegazowaną wodę mineralną z cytryną - powiedziała "Sportowi" pani podająca posiłki w klubowej kawiarni. Jaki będzie efekt "diety" Liczki? Debiut Czecha przed zabrzańską publicznością już w sobotę o 19.00.
Na popołudniowy trening pierwsza drużyna wyszła na główną murawę, która po długiej zimie w końcu nadaje się do gry. W zajęciach nadal nie uczestniczyli Krzysztof Bukalski, a na lekki uraz narzeka Mateusz Bukowiec. Dzień był zresztą na Roosevelta wyjątkowo napięty, bowiem nie dość, że tradycyjnie swoje treningi miały wszystkie grupy młodzieżowe, to jeszcze o 17.00 drużyna rezerw spotkała się na bocznym boisku ze Źródłem Kromołów (0:0). Piłkarze obecnej drużyny Górnika mijali obojętnie - niewielu go rozpoznało - ubranego "po cywilnemu" Krzysztofa Kołaczyka. Dziś 34-letni piłkarz gra właśnie w Kromołowie. Przed laty, kiedy Górnik rządził ligą, był uznawany za talent porównywalny z Włodzimierzem Lubańskim. - Niestety, pauzuję za żółte kartki i na boisko nie wyjdę. Szkoda, bo z lat już tutaj nie był - wzdychał Kołaczyk, który do Górnika przyszedł latem 1986 r., w wieku ledwie 16 lat!

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]