Trener Werner Liczka eksperymentuje na całego

Górnik Zabrze w Warszawie skazany był na porażkę. Tego nie trzeba było nikomu przed meczem tłumaczyć. Trenerowi Wernerowi Liczce chodziło więc bardziej o to, żeby przegrać z twarzą i wyrobić sobie zdanie na temat charakteru zawodników, z którymi ma w przyszłości budować silny zespół, niż o aktualne potrzeby. Wydaje się, że chyba jednak przesadził z eksperymentami, skoro... zawodnicy nie wiedzieli, co mają grać. 

- Miałem grać najbardziej ofensywnie, ale w pojedynkę trudno coś zwojować przeciwko defensywie Legii - mówił po zejściu z boiska Paweł Buśkiewicz. ? Niby napastnikiem miał być także Joao Paulo i... niby był. Jeszcze inaczej zrozumiał taktyczne założenia czeskiego szkoleniowca Jarosław Popiela. Do tej pory z reguły grał na lewej pomocy. Tym razem został przesunięty do defensywy.

- Nie zagraliśmy tak, jak chcieliśmy - twierdził Jarosław Popiela. - Legia na zbyt wiele nam nie pozwoliła. Była lepsza. U nas grało dużo młodych zawodników. Mieliśmy wychodząc z kontrami atakować trójką piłkarzy, ale dość szybko okazało się, że nie będziemy w stanie przebić się przez szyki obronne rywali.

Prezes Górnika Zbigniew Koźmiński ani z gry, ani z wyniku nie był zadowolony.
- Trener przesadził chyba ze skalą eksperymentu - powiedział prezes. - Ma jednak wolną rękę i może robić to co uważa za stosowne tym bardziej, że jest w komfortowej sytuacji w tabeli. Z niecierpliwością czekamy jednak na dobry mecz naszej drużyny.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]