Tata jest najsłabszy

- Wojna czesko-słowacka zakończyła się remisem - śmiał się czeski trener Górnika, Werner Liczka, po remisowym meczu zabrzan z Groclinem (2:2) prowadzonym przez Duszana Radolskiego.
Liczce szczególnie zależało na dobrym wyniku w potyczce z ekipą z Grodziska Wlkp. Mecz z trybun oglądali bowiem jego dwaj synowie - Mario (23 lata) i Marcel (26). Obaj mocno trzymali kciuki za drużynę Górnika. 
- Mało brakowało, aby Górnik wygrał - mówił Mario grający w Baniku Ostrawa. - Piłkarzom trenowanym przez ojca zabrakło zimnej krwi. Nie można tracić gola w ostatniej minucie.

- Szkoda - wtórował mu Marcel, zawodnik Tescomy Zlin. - Widać tu jeszcze brak doświadczenia.

Werner Liczka z uśmiechem słuchał uwag. - Tylko nie krytykować taty - śmiał się. - Zresztą muszę siedzieć cicho.

W porównaniu z synami Werner Liczka nie ma się teraz czym chwalić. Górnik jest na 9. miejscu. Zlin plasuje się w lidze czeskiej na 5. pozycji. Jeszcze więcej powodów do radości ma Mario Liczka. Z Banikiem sięgnął bowiem po mistrza Czech. Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu zespół z Ostrawy zapewnił sobie koronę.

- W naszych rękach są wszystkie cztery tytuły mistrzowskie Banika - mówi zadowolony Werner. - Ja zdobywałem z tym klubem tytuł trzy razy: w 1976, 1980, 1981. Teraz mistrzem został Mario. Czyli wszystko zostało w rodzinie.

Zaraz po przyjściu Wernera do Górnika głośno mówiło się, że będzie się starał ściągnąć tu swoich synów.

- Nic z tego - mówi Werner.

- Nie ma szans. Ja marzę o grze w Lidze Mistrzów z Banikiem - wyjaśnia Mario.

- A ja zostaję w Zlinie - mówi Marcel. - Tata musi sobie radzić tu sam.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]