Sport czy Śląsk?

Podczas meczu GKS Dospel - Wisła Kraków, sporo mówiło się o zbliżającej się potyczce katowiczan z Górnikiem w Zabrzu.
- Jak potrzebowali, to ich utrzymaliśmy w lidze - jeden z kibiców przypominał sezon 2000/2001, kiedy w ostatniej kolejce GKS prowadził 1: 0 do 89. minuty, a potrzebujący jednego punktu Górnik nie potrafił strzelić gola. Wtedy to Marek Kubisz sfaulował rywala w polu karnym, a jedenastkę jakimś cudem strzelił Piotr Gierczak. Przypadkiem w szatni zabrzan były szampany... 

W sobotę oczy piłkarskiej Polski skierowane będą na Zabrze, ale o meczu mówi się już od dłuższego czasu, jako o kluczowym dla walczących o byt katowiczan. Podczas potyczki z Wisłą na trybunach stadionu GKS siedział trener Górnika Werner Liczka. "Dziennik Zachodni" postanowił go sprowokować.

- Jak przegracie z GKS, to wszyscy powiedzą, że się podłożyliście.

- Przed ostatnim meczem z Widzewem też wszyscy tak mówili, że przegramy, bo oni grają o życie. Spokojnie, życie to jedno, a sportowe życie, to coś innego. Teraz GKS też ,musi" wygrać, ale w naszej szatni nie ma rozmów typu: ,ten mecz wygramy, a ten niekoniecznie". Pora skończyć z tą podejrzliwością. Przyznam, że już wyczuwam atmosferę tej potyczki i tak mi się zdaje, że Górnik to może w lidze przegrać że wszystkimi, byle nie z Legią i GKS - wesoło stwierdził Liczka.

Zwolennicy spiskowej teorii przypominają, że nie tak dawno bramkarz zabrzan Piotr Lech bronił w GKS i ma tam wielu kolegów... Jej przeciwnicy twierdzą, że Lech jest skłócony z prezesem GKS Piotrem Dziurowiczem i kalkulacje nie wchodzą w grę. A może Katowice zdobędą punkty dopiero w meczu z Wisłą Płock, bo prezes Krzysztof Dmoszyński nie pójdzie na rękę Januszowi Wójcikowi - trenerowi Świtu Nowy Dwór? Chyba, że po prostu ekipa Lechosława Olszy weźmie się w garść i wygra w sposób przekonujący?

Po meczu z krakowianami trener GKS narzekał, że w kadrze ma 13 zawodników, w tym juniora. Cieszył się, że na Roosevelta zagra Paweł Brożek, bo ,będzie czym żądlić". Natomiast obrońca Krzysztof Sadzawicki przyznał, że już od dawna liczą punkty potrzebne ,Gieksie" do utrzymania. O ile porażkę z Wisłą wkalkulowali, to z Zabrza punkty muszą przywieźć!

Jeśli punkty, to trzy, bo przecież dwóch nie ma możliwości. W każdym razie warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Zabrzu. Zobaczyć, czy wygra sport, czy śląska solidarność?

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]