Lech: Wreszcie zaiskrzyło

Prezes Górnika Zabrze Zbigniew Koźmiński dmucha na zimne. Przed meczem derbowym zorganizował specjalne spotkanie z policją, której oddział pojawi się w sobotni wieczór na Roosevelta. Ale to nie wszystko. - W sobotę, do późnych godzin wieczornych, czynny będzie Sąd Grodzki, zatem ci, którzy będą chcieli rozrabiać, od razu staną przed obliczem sędziego - mówi Koźmiński, który jest jednym ze zwolenników powrotu służb mundurowanych na stadiony. - Służby ochroniarskie nie dają sobie rady - twierdzi prezes. 

Wypada jednak mieć nadzieję, że interwencja stróżów prawa nie będzie konieczna, a mecz okaże się wystarczającym magnesem dla fanów.

Starzy znajomi

W końcu szalikowcy Górnika będę mogli zobaczyć w akcji eks-zabrzan Pawła Adamczyka i Dariusza Klyttę. Natomiast w ekipie gospodarzy wybiegnie na boisko trzech byłych piłkarzy "Gieksy" - Piotr Lech, Michał Chałbiński i Krzysztof Bukalski. O równowadze sił nie ma więc mowy. - Katowice będą jednak wystarczająco wymagającym rywalem. Nam do niedawna też nie szło, mówiło się, że jesteśmy słabi. Ale przyszedł mecz z Groclinem i wreszcie zaiskrzyło. To samo może być z GKS-em. Nagle im coś wyjdzie i przyjdzie nam stoczyć ciężką walkę o ligowe punkty - mówi Lech, który mimo 36 lat na karku ma wciąż wielkie plany na przyszłość. - Chcę pobić rekord Marka Bębna, to jest moje ciche marzenie. Dlatego będę grał w piłkę tak długo, jak się da i wolę nie patrzeć na swoją metrykę. Bo ilekroć do niej zaglądam, czuję się staro - wyznaje golkiper Górnika.

Brożek ma żądlić

Dla katowiczan to kolejny mecz z cyklu: "być, albo nie być". Ten poważny dylemat może im wiązać ręce i nogi, niemniej zawodnicy zapowiadają, że właśnie w Zabrzu przełamią swoją niemoc w grach wyjazdowych. Przypomnijmy, że ostatni raz "Gieksa" zdobyła 3 punkty na obcym terenie 27 września 2003 r., gdy pokonała 2:1 Lecha. Trener Lechosław Olsza ciągle boryka się z kłopotami kadrowymi, ale w Zabrzu będzie mógł skorzystać z Pawła Brożka. - Wreszcie będzie miał kto "żądlić" - uważa Olsza.

Na Bukowej nie brakuje problemów, te najpoważniejsze dotyczą pieniędzy. Zawodnicy czekają na zalegle pieniądze, lecz w obecnej sytuacji nie ma dla nich nic ważniejszego, niż mecz. Jeśli uda im się wywalczyć chociaż jeden punkt, wówczas znacznie poprawi się atmosfera w samej drużynie i wokół niej.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]