Liczka: Wiem co to derby

- Dla mnie dzisiejszy mecz to derby - mówi trener Górnika, Werner Liczka. - Wiem co to znaczy, bo wiele razy jako zawodnik i również jako trener w Baniku Ostrawa miałem okazję rywalizować z przeciwnikiem zza miedzy Vitkovicami. To były specyficzne mecze i pewnie tak samo ta potyczka z katowiczanami będzie wyjątkowa, a cały zespół i każdy zawodnik z osobna zostanie poddany kolejnej próbie. 
Czeski trener Górnika ma swoją filozofię piłki nożnej, zgodnie, z którą stara się każdemu zawodnikowi dać szansę, a jednocześnie zbudować drużynę.
- Przesunięcie Michała Probierza na lewą pomoc to nie jest eksperyment - dodaje trener Górnika. - To przekonsultowana z zawodnikiem próba najlepszego ustawienia drużyny. Jarek Popiela jest moim zdaniem bardzo dobrym materiałem na lewego obrońcę, który w mojej wizji drużyny ma być ofensywnym piłkarzem. A Grzegorz Jakosz, do tej pory grający na lewej obronie, jest typowym defensorem i bardziej widzę dla niego miejsce w środku obrony. Na każdą pozycję chciałbym mieć dwóch zawodników, bo rywalizacja o miejsce w wyjściowym składzie jest najlepszym sposobem na rozwój zawodników i wzrost poziomu drużyny. Dlatego do końca sezonu obserwuję piłkarzy i planuję kilka zmian w kadrze, bo mój cel jest długofalowy.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]