Lech: Coś do udowodnienia

» Przegracie mecz - sprzedali. Wygracie - spuścili GKS do II ligi. Nie obawiacie się podtekstów?
Piotr Lech, bramkarz Górnika: - Każdy wynik jest zły, ale wiem też, że dziennikarze, obojętnie jaki ten mecz by nie był, napiszą swoje.
» Czyli, że mecz był ułożony.
- GKS nie może liczyć na taryfę ulgową i oby tylko nie były to ostatnie takie derby. Jesteśmy podbudowani po zwycięstwie w Łodzi z Widzewem. Trener Werner Liczka jest bardzo dobrym fachowcem, wie co robi. Ten mechanizm zaczyna coraz lepiej funkcjonować, a to oznacza, że Katowice będą się bardzo musiały sprężyć, by u nas cokolwiek ugrać.
» To już nie jest tak "Gieksa", co dawniej. Tabela wiosny mówi wręcz, że jest to najsłabszy - obok górników z Łęcznej - teraz zespół w lidze.
- GKS nie gra złej piłki. Może rzeczywiście nie jest tak groźny jak kiedyś, ale jest nieobliczalny. Może zagrać bardzo słaby mecz i bardzo dobry. Poza tym to są derby, a w potyczkach Górnik - GKS, Górnik - Ruch czy GKS - Ruch nie ma znaczenia w jakiej jesteś formie i jakie miejsce zajmujesz w lidze. W tych konfrontacjach wszystkie prognozy biorą w łeb. To tylko 90 minut. Kto więcej serca i zaangażowania włoży w spotkanie, ten wygra.
» Na dwa dni przed meczem ciśnienie jest duże? Odczuwacie presję rangi tego meczu?
- Nawet wczoraj nie było takiej atmosfery w szatni, jak dawniej przed walką z sąsiadem zza miedzy. Z tej prostej przyczyny, że w takich derbach graliśmy tylko Michał Probierz, Michał Chałbiński i ja. Zagraniczni piłkarze, czy nawet Jarek Popiela podchodzą do tego meczu nie znając atmosfery derbów. Oby tylko nie były to ostatnie derby w historii.
» Pan grał poprzednio na Bukowej...
- ...i bardzo mile wspominam tamten okres... poza jedynym incydentem. Mam jednak coś do udowodnienia prezesowi Piotrowi Dziurowiczowi, podobnie jak Krzysiek Bukalski, który pali się do gry.

Rozmawiał: Zbigniew Cieńciała / Sport

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]