Koźmiński: W Krakowie też mnie wyzywali

Rozmowa ze Zbigniewem Koźmińskim prezesem Górnika Zabrze.
» Podczas meczu z GKS-em kibice nie szczędzili panu mocnych słów. Skąd ta niechęć?
- Po pierwsze, otwarcie mówię, że mecze piłkarskie powinna obstawiać tylko policja, i ona była obecna na trybunach podczas spotkania z GKS. Po drugie, do późnego wieczora w sobotę dyżur pełnił sąd grodzki. To nie podoba się kibicom. Po trzecie, kibice mają żal, że nie weszli na mecz Górnika z Widzewem w Łodzi. Ja im mówiłem, że trzeba napisać pismo do Widzewa z prośbą o przyznanie biletów. Tego nie zrobili i nie weszli na stadion. Kibice Gieksy napisali i przyznaliśmy im 800 biletów.

» Fani chcą, by Górnik wspomagał klub kibica.
- I to robimy. Nie damy im jednak złotówki z biletu, jak chcą. To jest niewychowawcze i nie stać nas na to. Ostatnio zapłaciliśmy 200 tys. złotych za węgiel, a teraz dostaliśmy rachunek na 140 tys. za gaz. Liczymy każdy grosz. Niech znajdą sobie sponsora i niech biorą pieniądze od niego.

» Kibice mówią, że wzgardził pan sponsorem, którego znaleźli.
- Myślę, że chodzi o sprawę pana Stachurskiego, który nagrał hymn Górnika i gdzieś powiedział, że część pieniędzy ze sprzedaży singla przeznaczy na klub kibica. Jednak do nas nie wpłynęła żadna oferta od pana Stachurskiego. Nie ma o czym mówić.

» Czy spotkał się pan już kiedyś z takim zachowaniem kibiców wobec siebie?
- Jak pracowałem w Wiśle Kraków. Tuż po usunięciu z drużyny Moskalewicza kibice na kolejnym meczu wywiesili napis: "Koźmiński i Basałaj - wypier...". To dla mnie żadna nowość.

Rozmawiał Paweł Rassek / Super Express

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]