Piotr Lech - bramkarz z Mazur

Pochodzi z przepięknych Mazur. Kiedy miał dziesięć lat Piotr Lech po raz pierwszy przyszedł na trening do klubu Granica w rodzinnym Kętrzynie. Jak to zwykle bywa palił się do gry w polu. Trener postawił go na obronie, a konkretnie na pozycji stopera. Szło mu nawet nieźle, ale kiedyś na mecz nie przyszedł bramkarz i między słupkami musiał stanąć Piotrek. Spisał się dobrze i tak już zostało. 

Junior w seniorach

Szybko robił postępy, choć jak na bramkarza przystało nie był wtedy za wysoki. Zaczął na dobre rosnąć, kiedy skończył osiemnaście lat. Osiągnął 195 cm wzrostu i teraz jest jednym z najwyższych bramkarzy w ekstraklasie. Jeszcze jako junior trafił w Granicy do drużyny seniorów, który występowali w lidze okręgowej. Z tym zespołem wywalczył awans do III ligi. Młodego, zdolnego bramkarza zauważyli działacze Stomilu Olsztyn i być może ściągnęliby go do siebie, ale uprzedzili ich wysłannicy Ruchu Chorzów.

Stabilizacja w Górniku

Do Zabrza trafił w styczniu 2002 roku. Ściągnęli go ówczesny wiceprezes do spraw sportowych Edward Lorens i trener Waldemar Fornalik. Chętnie przystał na tę propozycję, bo znowu otworzyła się przed nim szansa gry w znanym klubie. - Górnik to wielka firma. Dlatego byłem bardzo zadowolony, kiedy się dowiedziałem, że mogę w nim grać. Do Ruchu zawsze czuję sentyment, bo tam stawiałem pierwsze kroki w ekstraklasie, ale z kolei w Górniku mogę kontynuować swoją karierę. Bardzo ciepło zostałem przyjęty przez zabrzańskich kibiców, którzy darzą mnie olbrzymią sympatią i jestem im za to bardzo wdzięczny zapewnia Lech, który ma Górnikiem podpisany kontrakt do czerwca 2005 roku. Warto też wspomnieć o tym, że Lech wystąpił raz w młodzieżowej reprezentacji Polski, a było to w meczu z Grecją. Na razie w Górniku jest pierwszym bramkarzem, choć jak sam mówi jego zmiennicy Bartosz Białkowski i Tomasz Laskowski to młodzi i utalentowani zawodnicy i na pewno kiedyś go z powodzeniem zastąpią. Na razie jednak Piotrek czuje się na siłach i nie zamierza łatwo oddawać miejsca między słupkami.

Domator z zamiłowania

Żonę Grażynę Borowską poznał w Chorzowie. Grała w piłkę ręczną w pierwszoligowej drużynie Ruchu Chorzów. Mają dwoje dzieci: dziesięcioletnią córkę Klaudię i o rok młodszego syna Kamila. Małżonka Piotra jest jego najwierniejszym kibicem, ale także surowym krytykiem jego występów. Jeżeli tylko pozwala jej czas, to jest na każdym meczu Piotra. Z natury Lech jest domatorem. Wolne chwile najchętniej lubi spędzać w rodzinnym gronie na ogródku. Lubi też spacery z najlbiższymi. Zawsze śmieszą go pytania o ulubioną potrawę, bo jak twierdzi lubi wszystko, co jest dobrze przyrządzone.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]