Mają sposób na Odrę?

Przed nami kolejne z rzędu śląskie derby z udziałem Górnika Zabrze. W ubiegłą sobotę podopieczni trenera Wernera Liczki zremisowali u siebie z GKS Katowice 1:1, a teraz wybierają się do Wodzisławia na mecz z Odrą.
Tym razem żadna z drużyn nie potrzebuje punktów "na gwałt". Jedynym podtekstem tego spotkania jest fakt, że ostatnio Górnik wygrywał z Odrą, jak chciał, chociaż ligowa tabela wskazywała Odę jako faworyta tych konfrontacji. Od ubiegłorocznego zwycięstwa Górnika w Wodzisławiu 3:1 zwykło się mówić, że zabrzanie mają sposób na Odrę.
- Faktycznie, Górnik to dla nas niewygodny przeciwnik. Nie grałem w Odrze przez te ostatnie lata, ale wiem, że zabrzanie zabrali nam sporo punktów. Ale nic nie trwa wiecznie i ich seria musi się wreszicie skończyć. Wierzę, że stanie się to w tę sobotę. Zresztą stawiam na Odrę w kolejnych dwóch meczach z Górnikiem i Wisłą Płock. Obra gramy u siebie i oba wygramy - zapowiedział Jan Woś.
Niestety dla Odry, kapitan i jej motor napędowy nie zagra w pierwszym z tych spotkań. Kontuzja mięśnia czworogłowego jeszcze daje znać o sobie. - Zacząłem się już ruszać, ale w najbliższym meczu nie mógłbym dać z siebie wszystkiego, a trener Wieczorek tylko takich ludzi potrzebuje. Muszę jeszcze poczekać z powrotem na boisko - dodał Woś.
Odra grała już bez Wosia w Krakowie. Mecz zakończył się zwycięstwem Wisły 2:1, ale biorąc pod uwagę potencjał obu drużyn i miejsce rozgrywania spotkania, to Odra obroniła swój honor, nadszarpnięty po porażce z Polkowicami u siebie
W Wodzisławiu liczą na trzy punkty. A w Zabrzu? - Bardzo lubię takie mecze, bo są zawsze bardzo zacięte. Ten akurat nie ma żadnego podtekstu, jeżeli chodzi o wynik. Tym lepiej. Zależy mi na tym, żeby zobaczyć, kto ile z siebie potrafi dać i jaką ma psychikę, czy potrafi wygrywać w trudnych spotkaniach - powiedział Werner Liczka. Zabrzanie mają o co walczyć, bo ich trener po meczu z Odrą ma przedstawić prezesowi klubu swoje plany personalne na przyszły sezon. (przepisał: TomeKSG)

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]