Probierz: Ludzie numer mają...

Trudno sobie wyobrazić prawą pomoc Górnika Zabrze bez Michała Probierza, Ślązaka z krwi i kości. "Nowe miotły" na Roosevelta (czytaj Zbigniew i Marek Koźmiński) postanowiły wymówić pracę piłkarzowi. Spekulacje na temat pt.: "dlaczego", są różne. Pretekstem miał być ponoć brak lojalności... 

» Czy to prawda, że nie jest pan już piłkarzem Górnika?

Michał Probierz: - Oficjalnie jeszcze jestem, ale po 30 czerwca kontrakt nie będzie już obowiązywał. Został rozwiązany za porozumieniem stron.

» Co było powodem takiego kroku klubowych działaczy i pana?

- Usiedliśmy przy stole, wysłuchaliśmy swoich argumentów i tyle. Umówiliśmy się, że pozostawimy sprawę bez komentarza i wierzę, że tak będzie.

» Co pan usłyszał na koniec od prezesa Koźmińskiego?

- Proszę mnie nie ciągnąć za język. Szczegółów nie będzie, co nie zmienia faktu, że po 30 czerwca będę wolnym zawodnikiem. Do tego czasu jestem do dyspozycji trenera Wernera Liczki, jako lojalny pracownik Górnika Zabrze SSA.

» Gdzie pan będzie grał w przyszłym sezonie?

- Jako lojalny pracownik Górnika nie kontaktowałem się z innymi klubami, więc żadnych ofert nie mam. Mam natomiast nadzieję, że to się zmieni. Numer mojego telefonu ludzie mają, od lat się nie zmienia, więc poczekam. Jeśli nie będzie propozycji pracy, to znaczy, że skończyłem się jako piłkarz i poszukam innego zajęcia. Na pewno przyjmę ten fakt z godnością.

» Czy lata gry w polskiej lidze i Bundeslidze dają panu komfort psychiczny i możliwość spokojnego życia przez długie lata?

- Nie patrzę na sprawę w ten sposób. Jeszcze chcę grać, czuję się dobrze przygotowany i potrzebny, co nie znaczy, że tak jestem postrzegany. Nie zmienia to faktu, że człowiek w sile wieku nie może siedzieć bezczynnie i odcinać kuponów od tego, co było. Taki ktoś jest pasożytem, nawet jeśli wydaje mu się, że jest inaczej, bo żyje za swoje. Ja naprawdę mam kilka pomysłów na przyszłość i nie myślę o emeryturze.

Rozmawiał: Marcin Jaroszewski / Dziennik Zachodni

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]