Sonda: Kto będzie gwiazdą EURO 2004?

Werner Liczka, trener Górnika: - Kandydatów jest tak dużo, że wybranie jednego zawodnika na gwiazdę mistrzostw jest niezwykle trudne. Czterech Francuzów, kilku Portugalczyków i Włochów, przynajmniej dwóch Hiszpanów oraz Holender van Nistelrooy i Niemiec Ballack kandydują do tego miana już w tej chwili. Ale prawdziwego lidera wykreuje turniej. Chciałbym, żeby to był któryś z Czechów. Może bramkarz Cech, może dyrygent Rosicky, może kompletny piłkarz, najlepszy zawodnik czeskiej piłki Nedved, a może mój wychowanek Barosz. Będę ściskał za nich kciuki, ale uważam, że będzie to turniej Francji i jej najlepszego piłkarza jakim jest Henry.

Marek Koźmiński, właściciel Górnika: - Faworytem portugalskiego turniej są Francuzi, ale... nie obronią tytułu mistrza Europy. Po cichu liczę, że w finale sięgną po zwycięstwo Włosi. Już cztery lata temu byli bardzo blisko i jeżeli w tym roku powtórzyłby się finał Francja - Włochy, to sądzę, że byłby bardzo ciekawy i zakończyłby się tym razem sukcesem Włochów. Ich liderem, przywódcą, zawodnikiem, który potrafi poprowadzić, a może nawet pociągnąć zespół do zwycięstwa jest Christian Vieri. Ma 31 lat, znakomite piłkarskie umiejętności, wielką chęć zwyciężania, której jeszcze nie zaspokoił. To może być jego turniej.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]