Forum
 

Podsumowanie Górnika po sezonie 2003/04

W Zabrzu sezon 2003/2004 upłynął pod znakiem wielkich zmian. Nowy właściciel Górnika Marek Koźmiński latem sprowadził trenerowi Waldemarowi Fornalikowi trzynastu nowych zawodników. Zimą dorzucił kolejną jedenastkę piłkarzy z całego świata od Japonii po Brazylię. Zrezygnował z dotychczasowych filarów zespołu, w którym na koniec sezonu nie grał ani jeden zawodnik ze stażem większym niż jeden sezon w Zabrzu! Nawet Michał Probierz dowiedział się, że nie jest już swojej drużynie potrzebny. 
W dodatku do Górnika nie przychodziły piłkarskie gwiazdy tylko w większości zawodnicy dopiero stawiający w polskiej ekstraklasie pierwsze kroki na drodze, którą chcą dojść na futbolowe szczyty. Mimo to zabrzanie ani przez chwilę nie znaleźli się w strefie zagrożonej spadkiem. Po rundzie jesiennej Koźmiński nawet próbował przekonywać, że wiosną drużyna będzie walczyć o czwarte miejsce w lidze, pozwalające myśleć o starcie w Pucharze UEFA. Zimą wspomniał coś o pokazaniu się na międzynarodowym rynku w Pucharze Intertoto, ale w końcu zrezygnował z wydatków na zagraniczne wojaże.
Po 17. kolejce, w której zabrzanie pokonali Świt, szefowie klubu z Zabrza uznali nawet, że mogą spokojnie skoncentrować się na krajowym podwórku i zacząć myśleć o budowaniu nowej drużyny. Zatrudnili Wernera Liczkę i dali mu czas na budowanie zespołu, który w sezonie 2004/2005 ma wystartować po sukcesy. Czeski trener ochoczo wziął się do pracy, ale kibicom w Zabrzu zabrakło zwycięstwa "czeskiego" Górnika na swoim boisku. Owszem zabrzanie wygrywali pod wodzą Liczki, ale na wyjazdach. U siebie po dwóch remisach na koniec rozgrywek przegrali w kompromitującym stylu z Górnikiem Łęczna.
O ile jednak piłkarsko ten sezon układał się Górnikowi całkiem spokojnie, to kibicom wielkie zmiany w zabrzańskim zespole nie przypadły do gustu. Pod adresem prezesa Zbigniewa Koźmińskiego i jego syna Marka, właściciela klubu, z trybun rzucano obelgi. Doszło nawet do tego, że urażeni wyzwiskami panowie Koźmiński postanowili ukarać sympatyków piłki w Zabrzu i odwołali zaplanowany na 12 czerwca wielki futbolowy spektakl. Jego najważniejszym elementem miał być mecz przyjaciół kończącego karierę Marka Koźmińskiego. Zapowiadano przyjazd gwiazd światowej piłki.
Na gwiazdy w Zabrzu trzeba więc czekać dalej, a raczej mieć nadzieję, że któryś ze sprowadzonych zawodników tak rozwinie swój talent, że zdąży jeszcze błysnąć w Górniku... nim zostanie sprzedany. Nie należy bowiem zapominać o tym, że Marek Koźmiński kupił zabrzański klub po to, żeby zarobić na piłkarskim rynku.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online