Trzech piłkarzy Wisły blisko Górnika?

- Uzgodniliśmy już wszystko z Rafałem Andraszakiem, ostatnio grającym w Piaście Gliwice i czekamy na jego podpis - mówi prezes Górnika Zabrze, Zbigniew Koźmiński. - A najbardziej rozległe rozmowy prowadzimy z szefami Wisły Kraków. Interesują nas: bracia Piotr i Paweł Brożkowie, Paweł Strąk, Marcin Szałęga i Mariusz Magiera. Trzech z tych pięciu piłkarzy powinno się znaleźć w Zabrzu. 

Dla braci Brożków byłby to powrót do Zabrza, bo wychowankowie Polonii Białoganu Kielce poznali to miasto chodząc do Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Najbardziej śląskie z polskich i polskie ze śląskich miast zna też wychowanek Beskidu Andrychów Mariusz Magiera, mający w swojej piłkarskiej biografii przygodę z Gwarkiem. A Marcin Szałęga szybko znalazłby wspólny język z "ziomkami" z Zielonej Góry, gdzie wychowanek Promienia Żary spędził kilka lat.

O ile 19-letni Magiera i 21-letni Szałęga to zawodnicy z rezerw Wisły, to Paweł Strąk, wicemistrz Europy do lat 16 i reprezentant Polski oraz zawodnik ograny w europejskich pucharach, może w tym towarzystwie uchodzić za gwiazdę. Ale dodajmy, że wychowanek Alitu Ożarów ma też dopiero 21 lat i całą piłkarską karierę przed sobą. Czy jej najbliższy etap spędzi w Zabrzu?

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]