IV liga: MKS Sławków - Górnik II 1:0 (0:0)

Zabrzanie przyjechali do Sławkowa z siódemką czwartoligowych debiutantów w składzie. Juniorzy z Górnika okazali się jednak godnymi zastępcami pierwszoligowych rezerwistów i dzielnie stawiali czoło mistrzowi pierwszej grupy śląskiej IV ligi, który myślami był już przy poniedziałkowym losowaniu gospodarza pierwszego z barażowych spotkań, decydujących o awansie do III ligi. 

- Ja też nie mogłem wystawić kompletnego składu - wyjaśnia trener sławkowian Czesław Mika. - Daniel Cieślik w sobotę się żenił, a Darek Całka był gościem weselnym.

Całkę między słupkami zastąpił Łukasz Gajda i spisywał się najlepiej z całej drużyny, dwa razy wychodząc obronną ręką z opresji. Widocznie zmobilizowała go groźba 50-letniego trenera, który słysząc, jak bramkarz narzeka na ból w nodze, od razu zadeklarował, że może wystąpić z numerem 1. Reszta drużyny MKS nie miała odpowiedniej mobilizacji. Grający asekuracyjnie sławkowianie dopiero w 89 minucie zdobyli zwycięskiego gola. Jeden z najbardziej doświadczonych piłkarzy Górnika II Tomasz Szczeponik zagrał piłkę ręką w polu karnym, a Sławomir Chodor pewnie wykorzystał rzut karny, zdobywając swoją 19. bramkę w sezonie.

Po meczu prezes sławkowskiego klubu Bronisław Goraj zaprosił piłkarzy zarówno swojej drużyny, jak i zespołu przeciwników na kiełbaskę i piwo. Była więc okazja do krótkiego podsumowania rozgrywek ligowych, ale dla sławkowian sezon 2003/2004 skończy się dopiero po barażach o III ligę z Górnikiem Jastrzębie. Przed sezonem nawet najbardziej zagorzali kibice MKS nie brali takiego wariantu pod uwagę.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]