Rozmowa z Wernerem Liczką, trenerem Górnika

» Czy ostatnie dwie porażki, z Łęczną i Polonią, nie sprawiły, że jest pan sfrustrowany postawą zespołu?
- Patrzę na nie z perspektywy całości. Każda drużyna, nawet najlepsza, ma wzloty i upadki. Chodzi o to, by osiągnąć średni poziom, poniżej którego nie powinno się schodzić. Trzeba pamiętać, że w tych meczach byliśmy najmłodszym zespołem w ekstraklasie, w którym większość zawodników ledwo skończyła 20 lat. 

» Właśnie, czy nie odnosi pan wrażenia, że proces odmładzania drużyny przechodzi zbyt gwałtownie?
- Oś drużyny jest doświadczona: Lech, Karwan, Popiela, Bukalski, Chałbiński to piłkarze z dużym ligowym dorobkiem. Teraz chodzi o to, żeby wkomponować w ten trzon młodych piłkarzy i stworzyć taki "majonez", czyli dobry miks, w którym wszystkie składniki będą właściwie dobrane.

» Ale w kadrze jest chyba za duża dysproporcja...
- Dlatego potrzebujemy wzmocnień, dwóch, trzech piłkarzy gotowych do grania od zaraz. I głównie w ofensywie, bo zawodników defensywnych mamy wystarczającą ilość.

» Z których meczów pod pana wodzą jest pan najbardziej zadowolony?
- Z wygranych na Widzewie i Odrze oraz ze spotkania z Groclinem. W tych meczach było już widoczne zrozumienie przez zespół organizacji gry.

» No właśnie, nie uważa pan, że tacy napastnicy jak Makriew, czy Sladojević nie przekonują swoją postawą?
- Nazwiska można zmieniać łatwo i szybko, ale chodzi o wizerunek klubu, sympatię dla drużyny ze strony kibiców i dziennikarzy. To już znacznie trudniejsze zadanie. Ja wierzę, że obraliśmy dobry kierunek. Efekty tej długofalowej pracy nie przyjdą za miesiąc czy pół roku - może trzeba będzie czekać dwa, na to dwa, trzy lata. Oczywiście, jest jakaś miara cierpliwości, ale wierzę, że Górnik będzie miał jeszcze wiele pociechy z tych młodych piłkarzy, których talent kiedyś eksploduje.

źródło: Trybuna ŚląskaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]