Szałęga chciałby grać w Górniku dłużej niż tylko jeden sezon

Kilka sparingów z rywalami zza południowej granicy, zgrupowanie w Zielonej Górze - taki jest plan letnich przygotowań podopiecznych Wernera Liczki. Czeski szkoleniowiec szybko się uwinął i załatwił swojej drużynie kilka atrakcyjnych meczów w okresie przygotowawczym.
Na pierwszy ogień pójdą Vitkovice, a później Banik Ostrava, Slavia Praga, Ołomuniec i rezerwy Banika. 

- To bardzo silne zespoły - tłumaczy Liczka. - Takie mecze na pewno nam się przydadzą.

O sile czeskich zespołów nikogo już chyba nie trzeba szczególnie przekonywać. Po ich występach w mistrzostwach Europy w Portugalii kibice Górnika nabrali do nich szacunku. Teraz czekają, kiedy Werner Liczka przywiezie ze sobą kilku piłkarzy.

- To jeszcze zbyt wcześnie - mówi Liczka. - Lubię mówić coś wtedy, kiedy jest już to pewne na 100 procent.

Na razie z drużyną Liczki pożegnał się Grzegorz Jakosz, który podpisał trzyletni kontrakt z Polonią Warszawa.

Agnieszka, Marcin i pies

Dziś w Zabrzu pojawi się Rafał Andraszak, który podpisze z Górnikiem kontrakt na rok z możliwością przedłużenia na dwa lata. Pomocnik Piasta Gliwice omówił już szczegóły swego kontraktu ze Zbigniewem Koźmińskim. Wczoraj z nowych twarzy, które jesienią będą bronić barw Górnika pojawił się Marcin Szałęga. W towarzystwie swojej sympatii, Agnieszki i psa Andiego wzbudził na Roosevelta największe zainteresowanie.

- Jak tak dalej pójdzie, to będzie to najbardziej rozpieszczony pies na świecie - śmiała się Agnieszka. - Wszyscy go głaskają, a on to uwielbia. Teraz już tęskni za Marcinem.

Marcin wczoraj już trenował z zespołem. Dostał nowy sprzęt i w stroju Górnika prezentował się elegancko.

- Zostałem wypożyczony z Wisły na rok - mówił Szałęga. - Chciałbym grać w Zabrzu dłużej, ale niestety - wypożyczyć można kogoś tylko na jeden sezon.

Szałęga karierę piłkarską rozpoczynał w Promieniu Żary. W tym samym klubie, w którym pierwsze kroki stawiał m.in. Andrzej Niedzielan.

- Andrzej to mój sąsiad - mówi Szałęga. - Mieszkamy blisko siebie. Znamy się bardzo dobrze.

Po treningu Marcin i Agnieszka pojechali oglądać nowe mieszkanie.

- Mamy do wyboru Gliwice i Zabrze - mówi Agnieszka.

- Zobaczymy, co wybierzemy. Od wtorku będziemy już tu mieszkać na stałe.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]