Piłkarze poszli w las

Na pierwszym treningu piłkarzy Górnika Zabrze, przygotowujących się do sezonu 2004/2005, trener Werner Liczka doliczył się 22 zawodników.
- Dwaj bramkarze: Lech i Laskowski oraz dwudziestu zawodników z pola, w tym trójka naszych piłkarzy, którzy wrócili z wypożyczenia do Walki Zabrze: Kocur, Sala i Galdino oraz na razie jedyny nowy napastnik z rezerw Wisły Szałęga, to oczywiście nie jest komplet - wyjaśnia Liczka. - Białkowski jeszcze leczy uraz stawu skokowego, Andraszak zaplanował dołączenie do zespołu we wtorek, w środę pojawi się w Zabrzu Popiela, a w czwartek Bukalski. Od piątku będą z nami Okińczyc, Wierzbicki i Leciejewski z Zielonej Góry, a niebawem powinien przyjść też czas na piłkarzy z Czech i polskich ligowców, których mamy na liście życzeń.

Wśród nazwisk, które się wymienia w kontekście przyjścia do Górnika najwięcej uwagi poświęca się widzewiakowi Rzeźniczakowi oraz wiślakom braciom Brożkom i Strąkowi. Mistrzowie Polski mają już zgodę swojego klubu na podjęcie treningów z Górnikiem, ale chcą wykorzystać do końca czas wyznaczony przez Wisłę na urlopy. Największy znak zapytania przy treningach w Zabrzu stawia Paweł Brożek.

- Kontuzja pleców to dla mnie w tej chwili największy problem - wyjaśnia piłkarz, grający wiosną w GKS Katowice. - Ważniejszy niż przynależność klubowa. Wrodzona wada, tak zwane kręgoszczeliny, wymaga odpowiedniej rehabilitacji. Po konsultacji u doktora kadry Jerzego Grzywocza będę mógł coś więcej powiedzieć.

Na zajęciach byli wczoraj Mateusz Bukowiec i Kazimierz Moskal, który uzgodnił już warunki przedłużenia kontraktu z Górnikiem, ale jeszcze nie podpisał odpowiednich dokumentów. Chyba się jednak nie rozmyśli, skoro z pozostałymi kolegami ruszył do lasku na trucht i "zabawę biegową".

- Najważniejsze jest to, że noga już nie boli - mówi Moskal. - Trener Liczka powtarza, że w zespole potrzebna jest równowaga pomiędzy młodością i doświadczeniem. Skoro widzi dla mnie miejsce w tej układance, jestem do jego dyspozycji.

Trener Werner Liczka nie dał na razie piłkarzom powąchać piłki. Zresztą do środy będzie trzymał swoich zawodników z dala od boiska. Dzisiaj czekają ich kolejne zajęcia w lesie i na siłowni. Moskala i Bukowca też.

- Obaj dopiero wchodzą w regularny trening po wyleczeniu kontuzji i otrzymają indywidualny scenariusz przygotowań - dodaje czeski trener. - Nie chciałbym jednak, żeby tracili czas, bo reszta zespołu wchodzi w mocny trening. Mamy zaplanowane na przemian dwa i trzy treningi dziennie. Boisko, las i siłownia albo tylko las i boisko. W tym rytmie ćwiczyć będziemy już niedługo w dość licznym gronie, z którego wybiorę ligowy skład.

Na razie nazwiska nowych piłkarzy Górnika nie rzucają kibiców na kolana, ale czas transferów dopiero nadchodzi.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online