Makriew odejdzie, Pater przybędzie?

Piłkarze Górnika w tym roku mieli wyjątkowo krótkie wakacje. Nie licząc Odry Wodzisław - która gra w Pucharze Intertoto - zabrzanie są jedynym zespołem ligi, który już wyszedł na boisko. - To jest grono bardzo młodych ludzi, którzy muszą się sporo uczyć. Jest pogoda, boiska są zielone, więc do roboty. W styczniu i lutym tego co teraz na pewno nie da się zrobić - twierdzi drugi trener Marek Wleciałowski. 

Oczywiście w centrum uwagi wszystkich znalazł się wczoraj Werner Liczka, którego rodacy robią na boiskach Portugalii prawdziwą furorę. Liczka z kilkoma pracował w Baniku Ostrawa i jak twierdzi: - W ich wypadku talent to było 20 procent. Reszta to praca, trening, chęć samodoskonalenia i co bardzo ważne, stworzenie warunków do rozwoju. To w Czechach jest. Taki Barosz nie miał miejsca jako siedemnastolatek w drużynie juniorów Banika, jednak bardzo chciał iść w górę. I właśnie dlatego tak szybko wychodzimy na boiska. Bez nauki nie ma efektów, a przecież Górnik to bardzo młody zespół.

Na zajęciach zabrakło dwóch "starych", czyli Krzysztofa Bukalskiego i Jarosława Popieli, którzy dostali kilka dni urlopu więcej. Trenował za to, leczący w końcówce rundy kontuzję, Kazimierz Moskal, który kolejny rok spędzi na Roosevelta. Kogo nie było? - Grupa z Zielonej Góry. Okińczyc, Wierzbicki i Leciałowski dojadą do końca tygodnia. Nie ma Makriewa i nie wiem, czy będzie - dodaje Marek Wleciałowski.

Wiele wskazuje na to, że nie będzie. Marek Koźmiński przebywa we Włoszech, prowadził już pierwsze rozmowy z Interem Mediolan, ale na razie strony nie doszły do porozumienia.

Trenowali z Górnikiem wypożyczeni w minionym sezonie do Walki Makoszowy Gaudinho, Dawid Sala i Marcin Kocur. Przy okazji Brazylijczyków, tym razem krótki urlop spędzili nie na plażach Copacabany, a nad... Bałtykiem. - Pojechali zgodnie z wcześniejszą umową całą grupą. Razem z nimi wysłaliśmy do Kołobrzegu tłumaczkę, posługującą się portugalskim. Pogody nie mieli, ale na to już wpływu nie mamy - dodaje Zbigniew Koźmiński, który w sobotę pojawił się na boisku Gwarka Zabrze, gdzie rozgrywany był turniej juniorów im. Ernesta Pohla. Na boisku Gwarek okazał się lepszy od Górnika, ale istotniejsze było pierwsze od dłuższego czasu spotkanie prezesa Górnika z Janem Kowalskim. - W pewnych sprawach się możemy nie zgadzać, ale ja go bardzo szanuję. Za to co zrobił i co robi - zapewnia prezes Górnika, jednak przejście któregokolwiek gracza z Gwarka na Roosevelta dziś wydaje się mało prawdopodobne. Ten najlepszy, czyli Łukasz Piszczek jest coraz bliżej Herthy Berlin.

Można było wczoraj spotkać na stadionie Rafała Andraszaka, jednak on nie brał jeszcze udziału w zajęciach. Umowę ma podpisać dziś. Kto jeszcze? Piotr Stawowy jest na zgrupowaniu kadry 19-latków. Był natomiast na zajęciach Marcin Szałęga, pierwszy i - wszystko na to wskazuje - nie ostatni gracz Wisły Kraków, który może grać w nowym sezonie w Górniku. - Jesteśmy po rozmowach z prezesem Bogusławem Cupiałem i mamy zgodę Wisły na to, by ci piłkarze trenowali w Górniku. Na razie Szałęga, za kilka dni być może kolejni. Jeszcze będziemy rozmawiali oczywiście z zawodnikami, ale jest wielce prawdopodobne, że trzech z nich do nas przyjdzie. W grę wchodzą jeszcze nazwiska braci Brożków, Strąka czy Kuzery - twierdzi Zbigniew Koźmiński. Niewykluczone, że w tej grupie znajdzie się również doświadczony Grzegorz Pater.

Górnik do 7 lipca trenuje na Roosevelta. Tego dnia zagra sparing z mistrzem Czech Banikiem Ostrawa i zaczyna zgrupowanie w Zielonej Górze. Do tej pory piłkarze będą mieli nawet po trzy treningi dziennie na własnych obiektach.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online