Lech: Walczymy o mistrza

W marcu w meczu ligowym Piotr Lech musiał trzykrotnie wyjmować piłkę po strzałach polkowickich napastników. Jednak okazji do rewanżu nie było.
» Czyżby trener Liczka zaczął stawiać na Laskowskiego?
- Młodzież mocno napiera, także na... bramkarza, ale to normalne zjawisko w piłce. Wiadomo, że w meczach sparingowych powinni grać wszyscy, którzy są do dyspozycji trenera. Laskowski wie na czym polega robota bramkarza. 

» Młodzi naprawdę zagrażają pozycji Lecha?
- Zagrozić mogą, ale ja tak łatwo broni nie składam. Na emeryturę mam jeszcze czas. Ale ktoś taki jak Laskowski jest dla mnie bodźcem do ciężkiej pracy.

» Trener Liczka przestawił zespół na systemem 1-4-4-2. Czy z punktu widzenia bramkarza to dobre rozwiązanie?
- Jak najbardziej. Inaczej gra się bramkarzowi, kiedy ma dwóch środkowych obrońców przed sobą. To może być ciekawy wariant w naszej grze. Są jeszcze niedociągnięcia w grze, ale spokojnie. Do ligi pozostało kilkanaście dni. Zresztą w trakcie ligi też można się uczyć czegoś dobrego.

» W sobotę przegraliście w Lubinie, teraz w Polkowicach. Pięć straconych bramek splendoru defensywie nie dodaje.
- Bramki tracimy po indywidualnych błędach kolegów. Kuleje jeszcze zgranie bloku defensywnego, możemy poprawić asekuracje itp. Pracujemy ciężko i wierzymy, ze efekty będą takie, iż nawet prezesi będą zaskoczeni.

» W szatni były jakieś rozmowy odnośnie ligowego meczu, który w Polkowicach przegraliście 1-3?
- Tamtego meczu już nie pamiętamy, bo był to niewypał. A Polkowice może by się w lidze utrzymały, gdyby z nami wówczas nie wygrały (śmiech).

» O co grać będzie Górnik w tym sezonie?
- O mistrza Polski... A tak na serio. Pewnie, że Wisła, Legia czy nawet Groclin są w tej chwili poza naszym zasięgiem. Ale z pozostałymi zespołami nie powinniśmy mieć kłopotów z nawiązaniem walki.

» Zgrupowanie w Zielonej Górze dobiega końca.
- Niczego nam nie brakowało. Jest dobry klimat w zespole i to jest podstawa do wykonywania ciężkiej pracy. Młodzież w Zabrzu napiera bardzo mocno i niebawem mogą być w Zabrzu powody do wielkiej radości. W sobotę jedziemy do Pragi na mecz ze Spartą. To będzie zupełnie inny sprawdzian niż mecze z Zagłębiem Lubin czy ten w Polkowicach. Wiadomo, że trenerowi Liczce bardzo zależy, byśmy pokazali kawałek czeskiej piłki. Myślę, że się na nas nie zawiedzie. Z Banikiem się nie udało, ale ze Spartą powinno być dobrze.

Rozmawiał: Zbigniew Jakubowski / Sport

źródło: Sport
nadesłał: PiotreKSGRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]