Laskowski, Król i Bukowiec piłkarskimi "diamentami" Śląska

"Trybuna Śląska" postanowiła sprawdzić czy Śląsk, tak jak dawniej, wciąż rodzi piłkarskie "diamenty". W dziesiątce wybranych piłkarzy, zdaniem "TŚ" najcenniejszych, znalazła się trójka z Górnika Zabrze - bramkarz Tomasz Laskowski, obrońca Paweł Król i pomocnik Mateusz Bukowiec. Pod uwagę brani zostali tylko piłkarzy z drużyn ligowych. 

Tomasz Laskowski, 19 lat, Górnik Zabrze, bramkarz
Wychowanek zabrzańskiego klubu zagrał wiosną w trzech spotkaniach w ekstraklasie (z Odrą Wodzisław, Górnikiem Łęczna i Polonią Warszawa), gdy z powodu czerwonej kartki nie mógł grać Piotr Lech. Po występie w stolicy okrzyknięty został najlepszym graczem meczu, choć Górnik przegrał 0:2. Teraz działacze z Zabrza chcą wypożyczyć utalentowanego zawodnika, aby grając rozwijał swoje umiejętności. Ponieważ Laskowski ma bardzo dobre warunki fizyczne (187 cm wzrostu), a do tego jest pracowity i ambitny nie wykluczone, że gdy będzie wracał na Roosevelta to już jako kandydat do gry w podstawowym składzie.

Paweł Król, 16 lat, Górnik Zabrze, obrońca
Za kilka lat może być filarem obrony zabrzańskiego zespołu. Już dzisiaj w meczach sparingowych trener Werner Liczka chętnie daje szansę reprezentantowi Polski do lat 17. Najczęściej Król gra na lewej obronie wykorzystując swoje warunki fizyczne - aż 188 centymetrów wzrostu. Jeśli nadarzy się okazja nie można wykluczyć, że już jesienią dostanie szansę rozegrania kilku minut w ekstraklasie.

Mateusz Bukowiec, 17 lat, Górnik Zabrze, pomocnik
Talent na miarę samego Włodzimierza Lubańskiego - tak mówią o nim fachowcy. Przed rokiem błysnął kilka razy w meczach sparingowych i już w rundzie jesiennej bliski był debiutu w ekstraklasie. Ostatecznie udało się to wiosną tego roku. 3 kwietnia Bukowiec wszedł na boisko w meczu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Ostatnio rozwój kariery wychowanka Górnika zahamowała odrobinę kontuzja, ale powoli wraca on do pierwszego zespołu. Atutami młodego pomocnika są: dobry przegląd pola, wyszkolenie techniczne, silny strzał z dystansu. Mimo zaledwie 17 lat miał już okazję zaprezentować swoje atuty podczas stażu w Interze Mediolan. Pytały także o niego kluby ligi angielskiej.

źródło: Trybuna ŚląskaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online