Koniec telenoweli. Piotr Brożek piłkarzem Górnika

21-letni lewy pomocnik Piotr Brożek do ekipy zabrzańskiego Górnika dołączył w ubiegłym tygodniu przed meczem z Banikiem Ostrawa. Wydawało się, że sprawa jego występów na Roosevelta jest przesądzona, a stosowne umowy zostały popisane. Tymczasem Jarosław Krzoska, rzecznik prasowy krakowskiej Wisły, której Brożek jest zawodnikiem, nie potwierdził faktu podpisania przez piłkarza kontraktu w Zabrzu. W czwartek wiślak dojechał do Zielonej Góry na zgrupowanie piłkarzy Górnika, ale kontraktu nie miał w kieszeni. – Nie jestem zawodnikiem Górnika – przyznał przedwczoraj Piotr Brożek. – Mam jeszcze ciekawe oferty z innych klubów, ale na razie nic z tego nie wychodzi.

» W tej sprawie bawił pan w Krakowie?

- Powiedzmy, że miałem coś do załatwienia.

» Jeszcze przed zagraniem pierwszego meczu w Górniku nie był pan przekonany do gry w tym klubie.

- I nadal nie jestem. Nie wiem czy to dobry wybór.

» Stąd te wahania?

- Bo wolałbym grać w Amice, która pokaże się w europejskich pucharach. Z Wronek i z Lecha Poznań, który mnie również nadal namawia, miałem zapewnienie, że będę grał w pierwszym składzie. W Górniku też mi to obiecano, ale puchary to puchary. Nie wszystko jednak zależy ode mnie.

» Wisła pana przymusza do gry w Zabrzu?

- Niestety, nie ja decyduję, ale jeśli się dogadam z zabrzańskimi działaczami, to chyba jednak zostanę w Górniku.

Właściciel Górnika, Marek Koźmiński zdziwił się naszymi informacjami. Zapewnił że nie ma sprawy. – O ile się nie mylę, rzecznik Wisły przebywa na zgrupowaniu „Białej Gwiazdy” we Francji, więc nie jest w temacie – stwierdził Marek Koźmiński. – Piłkarz też nie będzie nami rządził. Dla mnie przesadzona jest kwestia gry Piotra Brożka w Górniku, a podpisanie dokumentów nie jest żadną przeszkodą.

Zgodnie z zapewnieniami Marka Koźmińskiego w piątek rzeczywiście było już po sprawie – Brożek kontrakt podpisał i tym samym zakończyliśmy tę telenowele – przekazał nam Marek Koźmiński.

Dziś podopieczni Wernera Liczki kończą zgrupowanie w Zielonej Górze. W drodze powrotnej zmierzą się w Czechach z czwartą siłą ekstraklasy naszych południowych sąsiadów Slavią Praga. – Gramy tylko z silnymi, to będzie dla nas bardzo miarodajny sprawdzian, w sobotę wystąpimy w optymalnym składzie – zakończył Marek Koźmiński.

źródło: Sport
nadesłał: PiotreKSGRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online