99 dni Fijałkowskiego

Andrzej Fijałkowski nie jest już wiceprezesem Górnika Zabrze. Przygoda biznesmena z Los Angeles na Roosevelta trwała zaledwie 99 dni.
- Mam ściągnąć do Zabrza kapitał, rozmawiam z trzema firmami - mówił 17 grudnia 2002 roku Fijałkowski, który wcześniej próbował współpracować z Legią.  - Tutaj są znacznie lepsze warunki do współpracy, bowiem w stolicy brakowało działaczom zdrowego rozsądku.

Po trzech miesiącach perspektywa Zabrza, co w przypadku Andrzeja Fijałkowskiego jako specjalisty od optometrii jest ważne, uległa zdecydowanej zmianie. O decyzji rady nadzorczej SSA Górnik biznesmen dowiedział się od dziennikarza "Trybuny Śląskiej"

- Jestem odwołany? - stwierdził we wtorek zdziwiony Fijałkowski, kiedy do niego zadzwoniliśmy. - Nic na ten temat nie wiem. Miło, że mnie pan poinformował. Fijałkowski nie był jednak zaskoczony decyzją.

- Skoro mnie powołano, to można mnie także odwołać - dodaje spokojnie. - Jest to trochę dziwne, bo w poniedziałek zadzwonił do mnie Andrzej Daszek, prezes rady nadzorczej i nic mi na ten temat nie wspomniał. Na razie nie chcę nic mówić, jednak jeżeli ktoś wobec mnie będzie postępował nie fair, wówczas wyciągnę pewne papiery.

W ciągu trzech miesięcy Fijałkowskiemu nie udało się przyciągnąć do Zabrza żadnego sponsora. - Gdy przychodziłem do Górnika pytałem się, czy klub jest związany umową sponsorską z jakąś firmą produkującą stroje sportowe - mówi. - Usłyszałem, że nie. Podjąłem więc rozmowy z przedstawicielem firmy niemieckiej. Gdy okazało się, że jest on skłonny podpisać z nami umowę, wyszło na jaw, że Górnik ma już umowę - z firmą Tico. Praca poszła na marne. Przygotowałem zarys oferty marketingowej klubu i też jest to nieprzydatne.

Andrzej Fijałkowski zajmował się także sprawami menedżerskimi. To za jego sprawą na Roosevelta trafił Marcin Chyła.

- Mogło być tych piłkarzy więcej, ale po co? - dodaje Fijałkowski. - Jak nie będą grali to nie ma sensu ich sprowadzać.

Na razie nie wiadomo, kto - i czy w ogóle - zajmie miejsce Andrzeja Fijałkowskiego. Być może kolejne zebranie rady nadzorczej SSA Górnik Zabrze da nam odpowiedź na to pytanie.

źródło: Trybuna ŚląskaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]