Forum
 

Rozmowa z prezesem Górnika Zbigniewem Koźmińskim na temat nowego sezonu

» Ile drużyn spadnie w sezonie 2004/2005 z ekstraklasy?
Zbigniew Koźmiński: - Jako prezes Górnika Zabrze mówię - mało mnie to obchodzi. Nasza drużyna nie będzie walczyła o utrzymanie.
» A jako prezes Piłkarskiej Ligi Polskiej?
- Poczekam co powiedzą prezesi innych klubów na zebraniu, które odbędzie się w czwartek. Dzień później zaprezentuję opinię Piłkarskiej Ligi Polskiej na zarządzie PZPN i będę czekał na decyzję. 
» A jeżeli PLP uzna, że powinna spaść tylko jedna drużyna, a zarząd PZPN wybierze drugi wariant, czyli ostatni do degradacji, a przedostatni do baraży o utrzymanie?
- To klamka zapadnie i będziemy grać z takim właśnie regulaminem. Zarząd PZPN ma głos decydujący.
» Który wariant jest według pana sprawiedliwszy?
- Zacznę od tego, że ktoś - bez wskazywania palcem kto - zarządził bezsensowną reorganizację ekstraklasy i zmniejszono ją do 14 drużyn. Teraz chcemy wrócić do normalności, czyli 16 zespołów w I lidze, z której od sezonu 2005/2006 dwie drużyny będą spadać i dwie awansować.
» Za jakim pan jest rozwiązanie teraz?
- W tym okresie przejściowym proponowaliśmy logiczną wersję - jeden spada trzy awansują. Nie wiem dlaczego mielibyśmy na siłę promować drugoligowców i robić wymianę na zasadzie dwie spadają, cztery awansują. Te co miały wejść już weszły.
» I takie będzie stanowisko PLP?
- Nie wiem co ludziom wpadnie do głowy. Może będą wnioskować, żeby sześć zespołów spadło?

Rozmawiał: Jerzy Dusik / Dziennik Zachodni

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online